Академік Микола Мушинка прочитав курс лекцій у Закарпатській академії мистецтв


Наталія Ребрик, Микола і Магда Мушинки зі студентами
Наталія Ребрик, Микола і Магда Мушинки зі студентами

Упродовж академік Микола Мушинка читав лекції для студентів Закарпатської академії мистецтв.

Зустрічі з професором ‒ особливі. Він називає прізвища українців, які зробили свій вагомий внесок у розбудову української справи за кордоном. Часто студенти їх чують вперше.

Микола і Магда Мушинки

Микола Іванович захоплено розповідає про Михайла Драгоманова, Володимира Гнатюка, Івана Верхратського, Хведора Вовка, Івана Панькевича, Івана та Ореста Зілинських, Івана Мацинського, Володимира Січинського, Степана Рудницького, Станіслава та Софію Дністрянських, Олексу Новаківського, Степана Клочурака, Никифора Лещишака, Степана Рака, про Українську республіканську капелу, українські військові табори, Український вільний університет, Український високий педагогічний інститут ім. Драгоманова, Українську господарську академію в Подєбрадах, про Музей визвольної боротьби України в Празі та Українську академію пластичного мистецтва та про багато-багато іншого, не менш цікавого.

Цього разу було продемонстровано фільм про Миколу Мушинку, про Миколу Шугая та «Марійку-невірницю». Але найцікавішим виявився похід на Кальварію. Студенти разом із Миколою та Магдою Мушинками відвідали могили художників А. Ерделі, Й. Бокшая, І. Гарапка, В. Приходька, а також Яська і Марії Остапчуків, Софії та Станіслава Дністрянських, Івана Чендея, Федора Потушняка, Петра Сови.

“З нетерпінням чекаємо наступних лекцій академіка”, – зізнаються в Закарпатській академії мистецтв.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Для угорсько- і румунськомовних дітей адаптують поріг ЗНО з української
Наступний Славіст Міхаель Мозер: Мова, яка може об’єднати всіх русинів, – українська