Архівні документи Президента Карпатської України передадуть у його рідну школу


Книга Ігоря Ліхтея про А. Волошина

Про такий намір повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на прес-конференції в Ужгороді.

Ідеться про матеріали, які лягли в основу видання «Два ювілеї Авґустина Волошина», – два альбоми, випадково знайдені на горищі старого будинку в Ужгороді. У них містяться вітання, адресовані персонально Авґустину Волошину до п’ятдесяти- й шістдесятилітнього ювілеїв (1924 й 1934 років), і зібрані ним особисто.

Історичні матеріали на початку року облдержадміністрації запропонував завідувач відділу електронних процесів Інституту електронної фізики НАН України, професор УжНУ Олександр Снігурський. Науковцю вони дісталися 1997-го від університетського товариша Ференца Паппа, коли той від’їжджав до Угорщини на постійне місце мешкання. Альбоми ужгородець випадково знайшов на горищі будинку, готуючись до еміграції.

«Ми попросили власника архівних матеріалів пана Олександра передати їх у рідне село Волошина – Келечин. Спочатку вони зберігатимуться в кімнаті-музеї Волошина в місцевій школі, а далі стануть експонатами Музею президента Карпатської України, який там побудують, – повідомив Г. Москаль. – На моє переконання, Авґустин Волошин – найвизначніша постать в історії Закарпаття. Тому ми робимо максимум для того, щоб увіковічнити його пам’ять».

За прес-служби Закарпатської ОДА, Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді презентували книгу про Августина Волошина (відео)
Наступний Футзальна зустріч викладачів УжНУ та МДУ завершилася з рахунком 10:5