Біологи УжНУ побували на горі Кременець


Біологи УжНУ
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Кафедра зоології та профком студентів біологічного факультету за підтримки деканату біофаку та дирекції Ужанського національного парку організували студентам екскурсію на гору Кременець, що на території Стужицького природоохоронного науково-дослідного відділення Ужанського НПП.

«Нашою метою, – розповідає декан факультету Ярослава Гасинець, – окрім дослідження букових пралісів, які є об’єктом світової спадщини «Юнеско», стало також підкорення гори Кременець (1221 м над рівнем моря), на вершині якої лежить стела, що визначає точку, де сходяться кордони України, Польщі та Словаччини».

Вже дорогою до Стужицького ПОНДВ можна було побачити чимало цікавого: місце падіння найбільшого у Європі метеориту (1866), велетенського Дідо-дуба та Чемпіона – найстаріші та найбільші дуби України, дерев’яні храми, карстові печери, джерела кришталево чистої води та ін.

Чудові краєвиди та незаймана природа Ужанського НПП, поза сумнівом, заслуговують на статус однієї з туристичних родзинок Закарпаття! Враховуючи наявне тут залізничне сполучення, якого бракує в інших національних парках Закарпаття, – це цілком реальне завдання.

Учасники мандрівного заходу висловлюють щиру подяку директору Ужанського національного природного парку Віктору Бирковичу та начальнику відділу туризму і рекреації Анатолію Примичу за прекрасну організацію екскурсії та всебічну допомогу. Також сподіваються на дальшу плідну співпрацю між біологічним факультетом Ужгородського університету та Ужанським національним парком у контексті дослідження пралісових екосистем та еколого-просвітницької діяльності серед населення, повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Студенти УжНУ набувають досвіду на практиці в «Point Camp»
Наступний В Ужгороді обговорили проблему входження України до НАТО