Важливо й цікаво:

Біологи УжНУ побували на горі Кременець

Кафедра зоології та профком студентів біологічного факультету за підтримки деканату біофаку та дирекції Ужанського національного парку організували студентам екскурсію на гору Кременець, що на території Стужицького природоохоронного науково-дослідного відділення Ужанського НПП.

Біологи УжНУ

«Нашою метою, – розповідає декан факультету Ярослава Гасинець, – окрім дослідження букових пралісів, які є об’єктом світової спадщини «Юнеско», стало також підкорення гори Кременець (1221 м над рівнем моря), на вершині якої лежить стела, що визначає точку, де сходяться кордони України, Польщі та Словаччини».

Вже дорогою до Стужицького ПОНДВ можна було побачити чимало цікавого: місце падіння найбільшого у Європі метеориту (1866), велетенського Дідо-дуба та Чемпіона – найстаріші та найбільші дуби України, дерев’яні храми, карстові печери, джерела кришталево чистої води та ін.

Чудові краєвиди та незаймана природа Ужанського НПП, поза сумнівом, заслуговують на статус однієї з туристичних родзинок Закарпаття! Враховуючи наявне тут залізничне сполучення, якого бракує в інших національних парках Закарпаття, – це цілком реальне завдання.

Учасники мандрівного заходу висловлюють щиру подяку директору Ужанського національного природного парку Віктору Бирковичу та начальнику відділу туризму і рекреації Анатолію Примичу за прекрасну організацію екскурсії та всебічну допомогу. Також сподіваються на дальшу плідну співпрацю між біологічним факультетом Ужгородського університету та Ужанським національним парком у контексті дослідження пралісових екосистем та еколого-просвітницької діяльності серед населення, повідомили в Медіацентрі УжНУ.
Прокоментувати!

Станьте першим!

Повідомляти про
avatar
wpDiscuz