Важливо й цікаво:

Чеські поліціянти ділилися досвідом із ужгородськими колегами

зустріч пройшла в Ужгородському національному університеті

11 жовтня за круглим столом зали вченої ради УжНУ розпочалася серія публічних заходів про роль громадянського суспільства в діяльності поліції, влаштована за сприяння уряду Чеської Республіки з ініціативи ГО «Громадський конвент», Празького інституту безпекових досліджень, Ужгородського національного університету, Центру стратегічного партнерства та Управління патрульної поліції Ужгорода й Мукачева. Модератором зустрічі виступив представник «Громадського конвенту» Павло Гомонай.

Круглий стіл - поліція в УжНУ

Відкрив зустріч активіст названого об’єднання Юрій Світлик, який подякував партнерам та анонсував учасникам зібрання триденну програму проекту.

Від імені Ужгородського національного університету виступила проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел:

«УжНУ стоїть біля витоків створення нової поліції, адже патрульні мали тут заняття, чимало наших викладачів-психологів, соціологів, юристів працювали з майбутніми патрульними. Багато випускників, навіть співробітників університету, пройшли відбір у НП. Тому ми також відповідальні за спільне «дітище», відчуваємо: реформований орган потребує суспільної підтримки».

Присутніх привітав і консультант реформи нової поліції з Чехії, представник Празького інституту безпекових досліджень Петр Пойман, команда котрого діє в Україні з 2014 року й допомагає подолати проблеми неурядових організацій. Закарпатська область, як близький сусід Чехії, викликала особливе зацікавлення.

За круглим столом обговорили актуальні проблеми сучасного суспільства й шляхи їх вирішення. Чеський інспектор Соня Свободова, яка має досвід роботи близько 15 років, ділилася досвідом запобігання злочинності через проекти, що стосувалися співпраці з різними верствами її співвітчизників. Для жінок, до прикладу, створили брошури з планом дій при проявах домашнього насилля, для дітей – виготовили іграшки, аби подружитись і навчати порядку змалку.

Про здобутки й труднощі в роботі закарпатських поліцейських розповів очільник УПП Ужгорода та Мукачева Юрій Марценишин. Керівник зауважив, що досвід чеських колег здатен допомогти у розв’язанні наших проблем, і додав: новостворений орган потребує підтримки з боку цивільних осіб. На цьому наголошував і член фундації «Відкрите суспільство» (ЧР) Андрій Скалнік у доповіді «Співпраця громадськості та поліції».

Також під час зустрічі розглянули позицію поліції щодо спроби рейдерського захоплення мовної школи ЛІК в Ужгороді (місцевий активіст Сергій Тяско); кооперацію державних і громадських організації для подолання торгівлі людьми.

Круглий стіл завершився підбиттям підсумків роботи першого дня. Висновкували, що поліція – не каральний орган, а орган допомоги, існування якого є повноцінним лише за умови налагодження довірливих стосунків із суспільством.

Ольга Брайлян
Медіацентр УжНУ
Прокоментувати!

Станьте першим!

Повідомляти про
avatar
wpDiscuz