Департамент освіти і науки ОДА рекомендує в більшості районів Закарпаття створювати навчально-виховні комплекси


Ганна Сопкова, Андріана Лукач
День департаменту освіти і науки ОДА в м. Мукачеві

Про це йдеться в наказі директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганни Сопкової “Про підсумки проведення днів департаменту освіти і науки облдержадміністрації у районах і містах області та шляхи поліпшення роботи освітньої галузі”.

Як зазначено в документі, упродовж серпня-вересня цього року було проведено зустрічі з працівниками місцевих органів управління освітою, керівниками дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Їх метою було проаналізувати стан справ у освітній галузі кожного району, міста за окремими напрямками роботи та накреслити шляхи можливого вирішення назрілих проблем, що дозволило б підвищити рівень надання освітніх послуг, покращити їх якість, а також результативність роботи кожного педагога та вихованця, учня.

Аналіз було зроблено за рядом питань діяльності дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти в розрізі кожної окремої адміністративно-територіальної одиниці та області загалом.

Зокрема, у галузі дошкільної освіти йшлося про відсоток охоплення дітей 3 – 5 років дошкільною освітою.

У документі зазначено, що у більшості районів області як один із шляхів покращення цього показника розглядалася можливість створення навчально-виховних комплексів, зокрема й за рахунок використання потужностей загальноосвітніх навчальних закладів.

“Такий підхід варто розглянути у Перечинському, Великоберезнянському, Воловецькому, Рахівському, Іршавському, Тячівському та Хустському районах, об’єднаних територіальних громадах. Найбільш системно ця робота нині організована у Виноградівському районі (10 НВК). Ще один спосіб покращення відсотка охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною освітою – це організація груп з короткотривалим перебуванням дітей на базі шкіл у період літніх канікул. Як варіант його варто вивчити у Великоберезнянському, Воловецькому, Перечинському районах”, – йдеться у наказі Ганни Сопкової.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві переобрали голову ради батьківських комітетів навчальних закладів
Наступний У мукачівському дитсадку побували поліціянти із собаками