Галина Шумицька: в Україні необхідно створити безкоштовні курси для вивчення державної мови


Галина Шумицька, деканеса філфаку УжНУ
Галина Шумицька, деканеса філфаку УжНУ

Як ми вже повідомляли, нещодавно в УжНУ відбувся круглий стіл на тему «Виклики на західних кордонах України: геополітичні, етнокультурні, ідеологічно-інформаційні».

Учасники круглого столу доопрацювали й оприлюднили текст резолюції (з повним текстом документа й відео заходу можна ознайомитися на сторінці “Руху захисту української мови” у Фейсбуку).

Деканеса філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька закликала учасників зменшити час, який витрачається на розмови, й робити конкретні кроки з урегулювання мовної ситуації в Україні.

На думку Галини Шумицької, в Україні мають бути створені безкоштовні курси для вивчення державної мови.

“Нам треба створити (елементарно!) курси для вивчення державної мови у країні, яка називається Україна. Тому що чи угорець, чи росіянин, чи будь-хто інший повинен мати змогу вивчити державну мову у певній установі, яка фінансується державою, і зробити це на безкоштовній основі – так, як робить це Угорщина. Бо, на моє велике переконання, у проваджені мовної політики Угорщина є для нас зразком”.

На філологічному факультеті УжНУ вже зроблені конкретні кроки – запроваджені освітні програми, на яких українські філологи вивчають угорську та румунську мови й літератури.

“Ми заповнили ліцензію, міністерство нас підтримало, виділило повністю державні місця під ці освітні програми. Наші закарпатські діти вже почали навчатися. Ми почали перший рік з того, що кафедри угорської філології, румунської співпрацюють з українськими й навчають білінгва, полілінгва – такого фахівця, який зараз потрібен регіону. Все просто, тільки треба робити конкретні кроки”, – зазначила Галина Шумицька.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Королеві вшанували пам'ять поета Василя Вароді (фото)
Наступний Айтішники УжНУ поспілкувалися з київським фахівцем про моделі й алгоритми в економіці