Ганна Сопкова: З підвищенням заробітної плати для освітян є досить серйозні проблеми (відео)


Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА

Директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова в інтерв’ю Першому кабельному каналу розповіла про особливості цьогорічного ЗНО, про надання освітніх послуг дітям із особливими потребами, про особливості фінансування профтехосвіти й про інші актуальні проблеми в освітній сфері Закарпаття.

На запитання журналістки Першого кабельного щодо середньої заробітної плати освітян в Ужгороді Ганна Сопкова зазначила:

“Я хочу вам сказати, що з 1 січня 2017 року Міністерством освіти суттєво підвищено заробітну плату педагогічним працівникам. Тобто заробітна плата педагогічних працівників не тільки в області – по всій Україні зросла на два тарифні розряди. Якщо говорити мовою фінансиста, то заробітна плата педагогічних працівників, які працюють у загальній середній освіті, зросла на 50%.

Але разом з тим підвищення заробітної плати для освітян має, я би сказала, досить серйозні проблеми. Які саме? – Я не виділяю окремо педагогів, які працюють у загальній середній освіті. Для мене вони усі педагогічні працівники. У тому числі й ті, які працюють у дошкільній галузі чи професійно-технічній.

От для прикладу я наводжу вам такий факт. У нас у Закарпатській області функціонують навчально-виховні комплекси: це дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа. Уявіть собі картину: у цьому навчальному закладі виховуються дошкільнята і навчаються учні, які здобувають загальну середню освіту; так із 1 січня 2017 року заробітну плату майже на 50% підняли тим, які працюють у загальній середній освіті, а тим, котрі у дошкільній освіті, заробітну плату не підняли… Це означає, що в таких навчальних закладах, та й узагалі дошкілля обурене цим, і це викликає певну соціальну напругу.

За цією ж аналогією професійно-технічна освіта… Так-от, у ПТУ працюють педагогічні працівники й інженерно-педагогічні – майстри виробничого навчання, котрі допомагають учням здобути робітничу професію. Тим, котрі готують предмети загальної середньої освіти, є викладачами – підняли заробітну плату, а майстрам виробничого навчання, котрі готують робітничі кадри, заробітну плату не підняли. Вона буде підвищена за наявності відповідних коштів з 1 вересня 2017 року.

Тобто все це, я вважаю, у певній мірі недопрацювання центральних органів влади. І що відбувається? – Відбувається відтік професійних кадрів, особливо у нас, у Закарпатській області”.

Повне інтерв’ю Ганни Сопкової дивіться у відео Першого кабельного каналу.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Голова Верховної Ради вручив ужгородській виховательці нагороду (відео)
Наступний „Моє ім’я – Україна”. Фотосесія ужгородських першокласників у День захисту дітей