Художники з чотирьох країн розмалювали стіни “ПАДІЮНу” (фото)


Художники розмалювали ПАДІЮН в Ужгороді
Художники розмалювали ПАДІЮН в Ужгороді

14-16 жовтня відбувся перший на Закарпатті Міжнародний фестиваль «Алярм Графіті фест». Організатор – Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», співорганізатори – Романець Ерік (художник, графік-дизайнер, Україна), Блажей Русін (художник, Польша). Захід провели за підтримки Карпатського фонду у рамках транскордонного проекту «Ґенерація 2020», що фінансується Норвезькими грантами та урядом Словацької Республіки.

Під час фестивалю художники з чотирьох країн створили більше десятка графіті-картин на стінах «ПАДІЮНу». Ця європейська подія об’єднала художників, документалістів і активістів з України, Польщі, Словаччини та Британії. Як кажуть організатори і самі художники, родзинкою фесту стало створення першої в місті живописної картини на архітектурній споруді – мурала.

Малюнок із ескізу на "ПАДІЮНі"
Щоб перенести малюнок із ескізу, використали техніку

Ідея цього зображення бере свій початок від монументального живопису у центральній частині фойє палацу. Ескіз розробляли четверо художників із Західної України, вони приїхали спеціально на запрошення організаторів. Попередньо кожен з них представив свої ідеї, а вже згодом вони звели ці ідеї в єдину, центральну картину.

Розмальовані стіни "ПАДІЮНу" зможе побачити кожен охочий
Розмальовані стіни зможе побачити кожен охочий

«Крім малюнків, ми презентували нову концепцію вуличного мистецтва. Поки ми малювали, до нас підходили люди, цікавились, що ми малюємо, як нам взагалі Закарпаття. Розпитували про мистецтво графіті, і загалом відгуки були позитивні», – додає художник із Польщі Блажен Русин.

Програма триденного фестивалю включала лекцію та дискусію від «Street Art Communications» (Кошіце), виставку Станція місто (Ексклюзивні Стікери), скеч батл, пленер «Улюблені місця рідного Ужгорода». На малюнки графіті учасники фесту витратили понад 350 флаконів фарби, 100 з них – на великий центральний мурал.

Оцінити роботу майстрів можуть всі охочі, завітавши до «ПАДІЮНу», та навіть просто прогулюючись поряд, – переконують у «ПАДІЮНі».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Неймовірна подорож Закарпаттям. Як студенти Закарпатської академії мистецтв вивчали дерев'яні церкви (фото)
Наступний Іван Малкович про розвиток таланту