Інформатики УжНУ здобули срібло на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WorldSkills Ukraine


Під час конкурсу робототехніки

Міжнародний некомерційний рух WorldSkills International має на меті розвиток професійної освіти через гармонізацію кращих практик і професійних стандартів у всьому світі за допомогою конкурсів фахової майстерності як в окремих країнах, так і в усьому світі загалом. Організаційно WorldSkills International − унікальна міжнародна неурядова організація, до якої входить 76 установ, закладів, об’єднань, що відповідають за розвиток професійної освіти і навчання.

Для будь-якої компанії бути в русі WorldSkills означає грати у вищій лізі професіоналів. Разом з тим у змаганнях беруть участь молоді спеціалісти незалежно від статусу навчального закладу чи роботодавців. Конкурс має більш ніж 60-річну історію. Відбувається раз на 2 роки.

Цьогоріч змагання під егідою WorldSkills Ukraine проводилися 25 листопада на базі факультету інформаційних та обчислювальних систем Київського політехнічного інституту. Головним організатором конкурсу з мобільної робототехніки виступила компанія FESTO, яка надала у користування трьох роботів Robotino, котрі мають власне програмне забезпечення, що базується на мовах C++, Java, Matlab та інших, які можна використовувати та компілювати під назване ПЗ.

РОботи виявилися незнайомими для більшості команд-учасниць, тому змагатися було ще цікавіше, адже всі були в рівних умовах. Свої сили в конкурсі випробовувало 8 колективів з України. Підтримати своїх і просто зануритися в змагальну атмосферу заходу завітало близько 200 глядачів, включаючи студентів вишу.

Запекла боротьба за головний приз – золоту медаль та путівку на олімпіаду в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати), яка відбудеться наступного року, тривала 6 годин.

Приємно повідомити, що команда інформатиків УжНУ в складі студентів Анатолія Потапчука та Олексія Рубана під керівництвом доцента Олександра Левчука завоювала друге місце, про що свідчить наведена таблиця.

Прізвище, ім’я

Область, місто

Місце навчання, роботи

Медалі

Соколенко Владислав

м.Київ

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

GOLD

Ніколаєв Артем

Потапчук Анатолій

Закарпатська

Ужгородський національний університет

SILVER

Рубан Олексій

Зеленов Денис

Харківська

Харківський національний університет радіоелектроніки

BRONZE

Мордик Олександр

Хоч у загальному конкурсі команда КПІ посіла перше місце, однак із найскладнішою задачею, на розв’язування якої відводилося 4 хвилини, закарпатський гурт упорався за 47 секунд, тоді як киянам знадобилося 50 секунд.

Церемонію нагородження можна переглянути у відео.

За інформацією завідувача кафедри інформатики
та фізико-математичних дисциплін доцента Олександра Лавера
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Наступного року стипендію отримають не більше 50% закарпатських студентів
Наступний У проекті обласного бюджету-2017 на освіту передбачено майже півмільярда гривень