Історія Мукачівського аграрного коледжу


Мукачівський аграрний коледж
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Історія коледжу почалася із відкриття у 1921 р. першої на Закарпатті господарської школи з основ землеробства, яку через 8 років перетворено у платну Мукачівську державну господарську школу. Абсольвенти (курсанти школи) навчалися на стаціонарному (дворічному) та зимовому (шестимісячному) відділеннях, вивчаючи основи агрономії та тваринництва.

У роки німецької окупації навчальний заклад було перейменовано в Мукачівську молочарську та зимогосподарську школу. А 2 січня 1946 р. старе фотоНародний комісаріат землеробства України видав наказ №1 “Про організацію Мукачівського сільськогосподарського технікуму з відділеннями рільництва, плодоовочівництва й виноградарства”. Навчальний корпус складався із 6 аудиторій.

При технікумі було створено бібліотеку з фондом у 1000 книг, підсобне навчальне господарство. В 1949 р. було відкрито відділення механізації сільського господарства, у 1950 р. – зоотехнічне, в 1952 р. – заочний відділ, а з 1958 р. тут почали навчання майбутні бухгалтери. Відділення фельдшерів ветеринарної медицини відкрито в 1965 р., а в 1992 р. – фермерське.

В 2003 р. у технікумі відкрито відділення правознавства. З 2006 р. запрацювало відділення по підготовці спеціалістів для туристичної галузі краю, а в 2008 р. коледж отримав право на підготовку фінансистів.

Навчальний заклад створений згідно з розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 9 липня 1946 р. № 8499, як Мукачівський сільськогосподарський технікум, який у відповідності до наказу Міністерства сільського господарства УРСР від 31.01.1969 р. № 5к реорганізований в Мукачівський радгосп-технікум.

Згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 30.03.1998 р. № 99 “Про перейменування радгоспів-технікумів” Мукачівський радгосп-технікум перейменований у Мукачівський державний аграрний технікум, а 02 березня 2006 року наказом Міністерства аграрної політики України № 93 “Про перейменування Мукачівського державного аграрного технікуму” його перейменовано у Мукачівський державний аграрний коледж.

Коледж заснований на державній формі власності і підпорядкований Міністерству аграрної політики України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. № 47р Мукачівський державний аграрний коледж реорганізовано у відокремлений структурний підрозділ Національного аграрного університету „Мукачівський аграрний коледж”. Наказом Національного університету біоресурсів і природокористування України № 827 від 15.12.2008р. ВСП НАУ „Мукачівський аграрний коледж” перейменовано у ВП НУБіП України „Мукачівський аграрний коледж”.

Інформація з офіційного сайту ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж»

Більше про Мукачівський аграрний коледж можете прочитати за посиланням.

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній На посаді директора Мукачівського аграрного коледжу затвердили Юрія Садварі
Наступний У Мукачеві відбудеться акція протесту через недофінансування профтехосвіти