Історики з УжНУ стали учасниками літньої школи у Києві


Учасники літньої школи з історії у Києві

Кандидати історичних наук, асистенти кафедри історії України УжНУ Павло Худіш та Юрій Славік прослухали повний курс літньої школи «Історія Голокосту та пам’ять в Україні». Протягом десяти днів лекційні та практичні заняття для аспірантів і викладачів відбувалися в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.

«Червоний корпус» радо відкрив свої двері для шістнадцяти молодих учених з України і Литви, наукові дослідження яких пов’язані з історією українського єврейства та її найтрагічнішою сторінкою – Голокостом. Вже друга літня школа стала можливою завдяки тісній співпраці Меморіального музею Голокосту США, Українського центру вивчення історії Голокосту, Центру вивчення історії геноцидів і масових репресії Київського університету ім. Шевченка. Ця школа проходила на базі історичного факультету провідного українського вишу.

Слухачі школи здобували нові знання від провідних українських і зарубіжних науковців протягом чотирьох щоденних півторагодинних лекцій. Символічним відкриттям школи стала лекція кандидата історичних наук Анатолія Подольського, який є директором Українського центру вивчення історії Голокосту. Саме він став першим науковцем у незалежній Україні, котрий захистив дисертацію з Голокосту. Міні-курс із різних аспектів єврейської історії прочитав професор Давид Фішман із Jewish Theological Seminary (м. Нью-Йорк).

Юрій Славік та Павло Худіш

Питання єврейських погромів 1919 року докладно розтлумачила професор Еліза Бемпорад із The City University of New York (м. Нью-Йорк), а доктор філософії Діана Думітру (м. Кишинів) чудово пояснила роль антисемітизму як інструмента державної політики на прикладі Голокосту в Бессарабії та Трансністрії. Лекторами були також кандидати історичних наук Тетяна Пастушенко, Михайло Тяглий, Віталій Бобров, доктори філософії Сюзан Браун-Флемінг й Андрій Уманський.

Вихідні вияивилися надзвичайно насичені. Особливо запам’яталася екскурсія до Фастова, де в 1919 році білогвардійці генерала Денікіна організували жорстокий єврейський погром. Детальну професійну екскурсію Бабиним Яром влаштував доцент кафедри історії Центральної та Східної Європи Київського національного університету ім. Т. Шевченка, кандидат історичних наук Андрій Руккас. Варто відзначити, що літня школа пройшла в надзвичайно дружній атмосфері завдяки піклуванню співробітниці Меморіального музею Голокосту США, кандидата політичних наук Наталі Лазар, яка прочитала також і кілька цікавих лекцій.

Молоді викладачі кафедри історії України УжНУ Юрій Славік і Павло Худіш набули неоціненного професійного досвіду і поштовх для дальшого дослідження такої надзвичайно складної теми, як Голокост, що служить застереженням для майбутніх поколінь. Одночасно обидва молодих учених, за порадою завідувача кафедри професора Романа Офіцинського, завершують підготовку до друку своїх монографій, котрі написані ними за матеріалами захищених дисертацій та присвячені переломним подіям Другої світової та післявоєння в регіональному і міжнародному вимірах.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Стали відомі обсяги держзамовлення до магістратури закарпатських ВНЗ
Наступний Завідувач кафедри Закарпатської академії мистецтв розповіла про найдавнішу книгу Закарпаття (відео)