Із класичних університетів наукові парки в Україні мають тільки Київський та Ужгородський (відео)


Науковий парк УжНУ

18 квітня в ректораті УжНУ відбулася прес-конференція за підсумками виконання наукового проекту та презентації Концепції «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір».

За словами координатора проекту, директора ННІ євроінтеграційних досліджень Івана Артьомова, концепція задекларувала прагнення університету швидше інтегруватися у європейський освітній простір і стати конкурентоспроможним на ринку освітніх послуг. На основі концепції розроблять стратегію розвитку вишу на десятиліття, повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Концепція є кращою в Україні: Академія педагогічних наук високо її оцінила, наголосивши на одному з важливих аспектів  – передбачено систему моніторингу якості впровадження інноваційних складових. За словами Івана Володимировича, моніторинг дозволить зробити прогнози щодо того, яких фахівців потребує крайовий ринок праці тощо.

«Вчасні інвестиції – це великий успіх, запізнілі – великі проблеми, а відсутність інвестицій та інновацій – великі втрати. Інновації стали трендом, але це конкретна праця, спрямована на вирішення конкретних справ», – додав директор Інституту транскордонного співробітництва Сергій Устич.

Ефективно впроваджувати інновації на Закарпатті дозволить Науковий парк УжНУ – основний суб’єкт інноваційної діяльності, за допомогою якого дослідники зможуть дістати фінансування і можливість реалізувати на практиці наукові розробки. Йосип Головач, директор науково-дослідного інституту засобів аналітичної техніки в УжНУ, зауважує, що науковий парк має стимулювати вчених до практичних досліджень, а університет – до пошуку реальних інвестицій.

Науковий парк УжНУ є одним із 13 структур такого типу в Україні, більшість яких створені при технічних університетах. Серед класичних вишів України технічний парк мають Київський національний університет імені Тараса Шевченка та УжНУ, а міжнародний договір про співпрацю (з науковим парком Технічного університету в Кошицях) підписаний тільки в нашому ВНЗ.

Під час прес-конференції Йосип Головач представив п’ять розробок науковців УжНУ, які вирішать соціально-економічні проблеми регіону, бо є енергоощадними й економічно вигідними. Кілька проектів, зокрема використання електронагрівальних елементів, гіпнотерапія тощо, успішно реалізуються на практиці. Створено також каталог інноваційних проектів у галузях альтернативних джерел енергії, енергоощадження, машинобудування, розвитку агропромислового комплексу, медицини, фармації, охорони навколишнього середовища тощо.

Ужгородський національний університет реалізує науковий проект за підтримки Вишеградського фонду. Іноземні партнери проекту: Жешувський університет (Польща), Дебреценський університет (Угорщина), Технічний університет у Кошицях  (Словаччина).

Іванка Когутич
Фото, відео Віталія Завадяка

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній 28-річний учений УжНУ отримав президентський ґрант для наукового дослідження
Наступний Журналістів і рекламників із УжНУ відзначили на всеукраїнській олімпіаді