Кишко Микола Максимович


Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри госпітальної терапії Ужгородського національного університету, член Угорської Академії наук. Народився в 1940 р. в сім’ї робітників. У 1957 р. закінчив середню школу станції Ужгород Львівської залізної дороги і вступив до Ужгородського державного університету на медичний факультет. Вже у студентські роки він займався науковою роботою під керівництвом доцента Олександра Георгійовича Мерщікова: вивчав функціональний стан серцево-судинної системи експериментальних тварин під дією стресових ситуацій. Після завершення навчання у 1963 р. працює у Воловецькій, Перечинській районних лікарнях, протягом трьох років служив у армії на різних лікарських посадах.

З 1970 р. працює в Ужгородському державному університеті: спочатку як аспірант, потім – асистент, професор кафедри факультетської терапії, з 1990 р. – завідувач кафедри госпітальної терапії. Кандидатську дисертацію на тему „Окисно-відновні процеси і скоротлива здатність міпри ревматизмі” виконав під керівництвом доктора медичних наук, професора Івана Олександровича Мельника і захистив її у 1973 р. Під керівництвом свого вчителя М.М.Кишко набуває досвіду педагога і удосконалюється як лікар. Особливо привабливою для нього стає науково-дослідна робота. Він зацікавився завжди актуальною і болючою проблемою впливу алкоголю на функцію серця. Для більш детального вивчення цієї проблеми він не раз їздив до Москви у Всесоюзний кардіологічний науково-дослідний центр, був направлений до Чехословаччини (1982-1983). У 1988 р. успішно захистив докторську дисертацію „Функція серця при алкогольній інтоксикації”, а в 1991 р. рішенням Державного комітету з народної освіти СРСР йому було присвоєно вчене звання професора. Разом із своїми учнями вивчає актуальні проблеми ревматології, пульмонології, поєднаної патології серцево-судинної і ендокринної системи.

М.М.Кишко активно проводить педагогічну, наукову, виховну, лікувальну, громадську роботу. Він опублікував понад 100 наукових праць з актуальних проблем сучасної терапії і педагогіки, три підручники, написав понад 20 методичних розробок, підготував шість кандидатів наук.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Задорожний Володимир Євгенович
Наступний Козубовська Ірина Василівна