Лендєл Михайло Андрійович


Народився в 1942 р. В 1970 р. закінчив агрономічний факультет Львівського сільськогосподарського інституту з спеціальності „Агрономія”. Кандидатську дисертацію захистив в 1981 р. з спеціальності 08.00.05 – Економіка, організація, управління і планування сільського господарства, докторську в 1994 р. з спеціальностей 08.00.04 – Розміщення продуктивних сил, економіка районів України та 08.00.05 – Економіка, планування, організація управління народним господарством і його галузями (сільське господарство). Старший науковий співробітник з спеціальності „Економіка, планування, організація управління народним господарством і його галузями” з 1991 р. В 1997 р. присвоєно вчене звання професора по кафедрі економіки, менеджменту та маркетингу, а в 1999 р., почесне звання „Заслужений економіст України”. Обраний член-кореспондентом Української академії аграрних наук (2002), академіком Міжнародної кадрової академії (2002).

М.А.Лендєл понад 15 років працював в аграрному виробництві головою колгоспу, директором науково-дослідного радгоспу, першим заступником голови Ужгородського районного агропромислового об’єднання. З 1986 р. на науковій роботі: старший науковий співробітник відділу регіональних проблем комплексного соціально-економічного розвитку Закарпатської області Львівського відділення інституту економіки АН України. Провідний науковий співробітник Інституту регіональних досліджень НАН України (1991-1996). Заступник директора по науковій роботі Закарпатського регіонального Центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України (1996-1998). З квітня 1997 р. професор кафедри економіки, менеджменту та маркетингу. З січня 2003 р. завідувач кафедрою міжнародних економічних відносин, декан факультету міжнародних відносин, Ужгородського національного університету. Стаж науково-педагогічної роботи Лендєла М.А.–22 роки.

М.А.Лендєл – автор понад 100 наукових праць, із них 5 монографій, серед яких 3 індивідуальні, 1 у співавторстві та 1 колективна. Основними напрямами наукової роботи є дослідження економічних процесів, які проходять в агропромисловому комплексі регіону, питання еколого-економічного та соціального розвитку Закарпаття, проблем зовнішньоекономічної діяльності та інтеграції економіки регіону в європейські економічні структури.

Науковими дослідженнями М.А.Лендєл вніс значний вклад у розвиток вітчизняної економічної науки. Він підготував 4 кандидатів економічних наук і керує дисертаційними роботами 5 аспірантів та здобувачів. Здійснює керівництво держбюджетними та госпдоговірними науково-дослідними роботами, приймав участь у розробці Концепції розвитку агропромислового комплексу Західного регіону України, Концепції сталого розвитку Закарпаття, Проекту функціонування і розбудови спеціальної економічної зони „Закарпаття”, Програми соціально-економічного розвитку „Закарпаття – 2004”, „Закарпаття – 2010”.

М.А.Лендєл активний учасник і організатор наукових, науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів. Він неодноразово виступав на міжнародних наукових форумах.

Лендєл М.А. член спеціалізованої ради по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на економічному факультеті Ужгородського національного університету, член редколегії журналів „Науковий вісник УжНУ, серія „Економіка” та „Регіональні студії” (УжНУ), член науково-редакційної ради науково-технічного збірника „Проблеми економічного та соціального розвитку регіону і практики наукового експерименту”, член редколегії журналу „Науковий вісник Закарпатського інституту ім. А.Волошина” відповідальний редактор наукових збірників за матеріалами регіональних та міжнародних науково-практичних конференцій, заступник голови Асоціації економістів Закарпаття.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Котигорошко В’ячеслав Григорович
Наступний Мазурок Олег Сергійович