Мікла Віктор Іванович


Народився 31 липня 1953 р. в с.Страбичево Мукачівського району Закарпатської області. В 1956 р. переїжджає в м.Мукачево Закарпатської області і в 1970 р. завершує середню освіту в СШ №16. В серпні 1970 р. вступає на денне відділення фізичного факультету Ужгородського державного університету і в 1975 р. здобуває кваліфікацію “фізик, вчитель фізики”. Наступні роки навчається в аспірантурі при кафедрі фізики напівпровідників. Займається дослідженням фізичних процесів, що відбуваються в некристалічних халькогенідних напівпровідниках під дією інтенсивного лазерного опромінення. 25 травня 1984 р. в Одеському держуніверситеті захистив кандидатську дисертацію (спеціальність – фізика напівпровідників і діелектриків) на тему ”Фотоіндуковані зміни в світлочутливих халькогенідних напівпровідниках”.

Наступні роки працює старшим науковим співробітником Проблемної лабораторії складних напівпровідників Ужгородського держуніверстету. Вчене звання старшого нукового співробітника йому присвоєно 20 червня 1990 р. У квітні 1998 року в Інституті Фізики НАН України (м.Київ) захищає докторську дисертацію “Релаксація метастабільних станів в носіях запису інформації на основі склоподібних напівпровідників”, а 25 червня 1998 р. йому присвоєно науковий ступінь доктора фізико-математичних наук. З серпня 1998 р. працює на посаді професора кафедри фізики напівпровідників. Ним ретельно вивчено вплив лазерного опромінення на електрофізичні властивості некристалічних халькогенідів. Детально досліджено перенесення заряду в неупорядкованих напівпровідниках. Використовуючи методику комбінаційного розсіювання світла вперше встановлено особливості атомно-молекулярної структури аморфних сульфідів та селенідів, а також виявлено специфіку зміни структури при лазерній та термічній обробці.

З залученням методик вимірювання часів транзиту та електрофотографічних характеристик проведено спектроскопію станів, локалізованих в щілині рухливості аморфних напівпровідників на основі селену. Найбільш вагомим науковим досягненням слід вважати встановлення зокономірностей утворенння та релаксації метастабільних станів в носіях запису інформації на основі аморфних напівпровідників. З 1996 р. є рецензентом-експертом редколегії провідного міжнародного наукового журналу з некристалічних твердих тіл Journal of Non-Crystalline Solids. На даний час працює на посаді провідного наукового співробітника Інституту фізики і хімії твердого тіла, професора кафедри прикладної фізики Ужгородського національного університету.

Галузі наукових інтересів: фізика некристалічних напівпровідників, оптичний запис інформації, спектроскопія дефектних станів, явища перенесення заряду в високоомних напівпровідниках. Має понад 150 наукових праць. Значну їх частину опубліковано в провідних міжнародних журналах по некристалічним твердим тілам, матеріалознавству, конденсованому стану (Journal of Non-Crystalline Solids, Materials Science & Engineering, Journal of Materials Science, Journal of Phys.: Condensed Matter., Physica Status Solidi).

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Мешко Іван Михайлович
Наступний Небола Іван Іванович