Мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, підвищена – 1600


гроші - стипендії, зарплати, фінансування

Кабінет міністрів України затвердив виплату академічних стипендій студентам вищих навчальних закладів на підставі рейтингу і мінімальну стипендію на рівні 1100 гривень з 2017 року. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду в середу, повідомляє pedpresa.

Перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець зазначив, що основою для формування рейтингу буде успішність студентів, хоча роль гратимуть також інші фактори. За його словами, мінімальний розмір стипендії складе 1100 грн, підвищеної – 1600 грн, також для окремих важливих спеціальностей розміри стипендій будуть підвищені: вчителі математики, інформатики, природничих наук, деяких інженерних спеціальностей (гірнича і нафтогазова справа) – 1400 гривень, а підвищена – 2360 гривень.

Володимир Ковтунець також розповів, що в подальшому в цю систему можна буде ввести принцип позитивної дискримінації щодо студентів з інвалідністю, щоб надати їм додаткові бали для заняття більш високих місць в рейтингу і збільшити їхні шанси на отримання академічних стипендій.

Рішення було прийняте з умовою подальшого доопрацювання з зацікавленими відомствами.

Раніше Міністерство фінансів України запропонувало МОНУ і Мінсоцполітики України перейти на «європейську практику», коли стипендії сплачуються не всім, і запровадити академічні стипендії для найбільш обдарованих студентів і соціальні – для тих, кому потрібна підтримка. У студентів це викликало побоювання, що стипендію скасують.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У дитсадках Мукачева облаштують соляні кімнати
Наступний Громадськість Закарпаття звернулася до Порошенка, Гройсмана і Парубія із закликом підтримати українську мову у навчальних закладах (документ)