Мукачівську міськраду через суд примусили фінансувати профтехосвіту


Суд у Мукачеві щодо ПТНЗ, Геннадій Москаль

Мукачівський міськрайонний суд розглянув по суті позов Закарпатської облдержадміністрації до Мукачівської міськради щодо фінансування трьох професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ). Позивача представляв голова ОДА Геннадій Москаль, за чиїм клопотанням до справи були долучені керівники департаменту фінансів, департаменту освіти і науки ОДА, директори трьох мукачівських ПТНЗ, а також представники ПАТ «Закарпаттяобленерго» та ПАТ «Закарпатгаз», яким профтехучилища з вини Мукачівської міськради заборгували понад 1,2 мільйони гривень за спожиті енергоносії.

Як повідомили на сайті Г.Москаля, представник міськради на судове засідання не з’явився без поважних причин, тому розгляд справи було вирішено проводити без нього.

Г.Москаль роз’яснив суду, що ситуація із заборгованістю мукачівським ПТНЗ знову починає ускладнюватися. Дотація Кабміну, за допомогою якої за перший квартал вдалося частково виплатити учням стипендію, а персоналу зарплату, практично закінчилася, а міська влада й далі не хоче виконувати закон і почати фінансувати училища.

– Кошти в Мукачівському міському бюджеті є, однак міськрада вперто не бажає виділити їх на дітей, як це зробили інші обласні міста Закарпаття, – заявив Г.Москаль. – Більше того – міські чиновники починають ділити дітей на мукачівців і немукачівців і говорити про те, що, можливо, дадуть гроші тільки на «своїх» учнів і персонал. Чим грубо порушують Конституцію України, яка гарантує рівність прав незалежно від місця проживання.

Голова ОДА закликав суд застосувати при розгляді справи статті Конституції України як норми прямої дії і зобов’язати міськраду фінансувати профтехучилища. Позицію Г.Москаля підтримали директори всіх ПТНЗ.

Після 1,5-годинної роботи в нарадчій кімнаті суддя зачитав ухвалу – позов Закарпатської ОДА до Мукачівської міськради задовольнити в повному обсязі. Визнати рішення міськради про бюджет на 2016 рік незаконним і зобов’язати її прийняти новий бюджет міста, який відповідатиме чинному законодавству України й враховуватиме кошти на фінансування профтехучилищ.

Нагадаємо, що з 16-ти ПТНЗ, які функціонують на Закарпатті, проблеми з фінансуванням є тільки в трьох мукачівських, які міськрада всупереч закону відмовилася фінансувати. У результаті в першому кварталі цього року виникла величезна заборгованість по зарплаті та стипендіях перед персоналом і учнями (в тому числі дітьми-сиротами, що перебувають на повному державному утриманні). У лютому цього року доведені до відчаю дорослі й діти заблокували міжнародну трасу і пікетували Мукачівську ратушу, вимагаючи виконати закон у частині фінансування профтехучилищ.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ презентували роман "Іловайськ"
Наступний В МДУ проведуть фотоконкурс