На філфаку УжНУ захищали роботи майже півсотні “малих академіків”


Олег Хававчак, Надія Ференц

Учні з усієї області представили свої напрацювання у секціях «Українська мова», «Українська література», «Фольклористика», «Російська мова» та «Російська література».

2 лютого на філологічний факультет УжНУ традиційно з’їхалися школярі з різних районів області, аби спробувати свої сили у відборі на всеукраїнський етап конкурсу «малих академіків».

Цьогоріч на обласний тур змагань з’їхалося близько 40 школярів із майже всіх районів Закарпаття. Серед учнів виявилися й такі, хто бере участь у МАН не вперше.

Публічний захист відбувся після попереднього проходження учнями теоретичного туру. Оцінювала роботи учнів компетентна комісія, що складалася з викладачів факультету.

– Теми робіт школярів надзвичайно різносторонні. У секції «Українська література», до складу журі якої я входив, було декілька робіт, в яких аналізували творчість Мирослава Дочинця. Відповідно учні, які працювали з недосліджуваним на сьогодні матеріалом, доклали більше самостійної роботи, ніж ті, скажімо, хто аналізував Сковороду. Є деякі претензії до оформлення робіт, але це вже питання не до дітей, а до їхніх наукових керівників. Та загалом усі теми актуальні і цікаві, а учні доклали максимум зусиль до своїх перших кроків у науковій діяльності, – каже заступник декана з виховної роботи філфаку Олег Хававчак.

Один із конкурсантів секції «Українська література» Ілля Білецький, одинадцятикласник Хустської гімназії-інтернату, зізнається, що підготувати роботу було нелегко, адже завантаженість зашкалює – своїм основним завданням хлопець вважає добре складання ЗНО:

Ілля Білецький
Ілля Білецький

«Це справді було нелегко: я, можна сказати, «воював» на двох фронтах. Але участь у МАН дала мені колосальний досвід, який, упевнений, обов’язково знадобиться в майбутньому. Крім того, предметом мого дослідження був роман Мирослава Дочинця «Вічник», котрий мені дуже сподобався, тому працював із задоволенням».

В аудиторіях та поза ними за маленьких учених хвилювалися їхні наукові керівники. Вчителька Поляно-Гутянської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Лариса Плакош щиро вболівала за свою вихованку:

Лариса Плакош із ученицею
Лариса Плакош із ученицею

«Учні просто молодці, вони виконали колосальну роботу – і їхній працьовитості та жазі до науки можна лише позаздрити. Сподіваюся, що здобуті тут навички й досвід допоможуть їм легше прокладати собі дорогу в майбутнє».

Журі відзначило бажання юних розумників до наукового пошуку. Переможці відбірного етапу представлять нашу область на всеукраїнському турі.

Юлія Шипович, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Берегівський професійний ліцей роблять доступним для маломобільних груп людей
Наступний На обласну олімпіаду з інформатики не прийшла майже половина учасників