На Мукачівщині на семінарі обговорювали проблеми родинного виховання


Учасники семінару у Кальнику на Мукачівщині

11 березня в Кальницькій ЗОШ І-ІІІ ст. на Мукачівщині було проведено семінар-практикум педагогів-організаторів на тему «Родинно-сімейне виховання», головним завданням якого було забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, сімейних реліквій, вивчення родоводу, прилучення дітей до народних традицій, рідної мови, звичаїв, обрядів, виховання в них національної свідомості і самосвідомості.

Організаційно-методичний супровід семінару-практикуму здійснювала методист РМК – Тулюк О.І., яка ознайомила присутніх із планом роботи та акцентувала на тому, що одним із найголовніших орієнтирів виховання – ціннісне ставлення до родини, людей і суспільства. Тому, що саме від родини залежить майбутнє нашої держави – України. У роботі також взяли участь методист РМК Абель М.К. та педагоги-організатори загальноосвітніх навчальних закладів району.

Робота семінару розпочалася з привітання гостей та вручення кожному учаснику символічної листівки на згадку про відвідування навчального закладу та семінару-практикуму. Першим етапом роботи семінару була екскурсія у шкільний музей. Юні екскурсоводи Марюхнич О. та Козар А. ознайомили всіх учасників з історією та культурою села, а про духовну спадщину рідного краю розповів о. Ігор Пилипів і наголосив, що 2016 рік є роком Божого Милосердя.

Експонати, які знаходяться у музеї, відображають релігію, побут, звичаї, культуру та традиції рідного села. Тут також містяться відомі праці закарпатських письменників, історикознавців, фольклористів, етнографів, культурних діячів, одним з яких був присутній односельчанин, викладач УжНУ української філології Юрій Дмитрович Туряниця. Зворушливою стала та хвилина, коли вчитель української мови та літератури Касинець І.П. представила нову експозицію музею – літературний оберіг Ю.Д. Туряниці «З любов’ю до рідної землі, до людей і народної пісні».

Родзинкою семінару-практикуму стало родинне свято «Молодість із мудрістю зустрічаються», яке підготувала і провела педагог-організатор, вчитель музичного мистецтва – Гасинець Жанна Зіновіївна. Приємно відмітити, що на свято «трьох поколінь» були запрошені як педагоги, так і відомі родини села.

Надворі панувала сонячна весна, а в залі – неповторно тепла родинна атмосфера. До глибини серця зворушили сльозами радості пісні про родину у виконанні педагогічного колективу. Поринувши у світ дитинства гості свята насолоджувались номерами художньої самодіяльності юних артистів. Маленькі господарі Країни Знань – діти, присвятили своїм батькам, бабусям і дідусям вірші, пісні, легенди та представили інсценізацію п’єси «Фіалка». З уст дітей линули слова вдячності, а на очах у дорослих виблискували сльози. У кожній родині, яка була присутня на цьому дивовижному святі, де поєдналися гармонія ніжності і добра, можна було побачити віддзеркалення Бога, тому що прикладом для них є Свята Родина.

Після свята всі учасники семінару мали змогу оглянути виставку творчих робіт народних умільців «З Україною в серці». Вишивані рушники майоріли різнобарвними кольорами, а від Божих ікон та картинної галереї не можна було відвести очей.

Наступним етапом семінару було представлення досвіду роботи педагога-організатора Гасинець Ж.З. з теми «Робота педагога-організатора у організації виховної роботи школи».

На завершення педагоги-організатори обмінялися досвідом, поділившись калейдоскопом педагогічних ідей з питань родинно-сімейного виховання. Підводячи підсумки, Марина Карлівна наголосила, що взаємодія школи, сім’ї та громадськості – один з головних принципів організації роботи у загальноосвітніх школах і є важливим чинником у створенні сприятливих умов для гармонійного розвитку особистості школяра, його самовизначення, самореалізації. Педагогічний союз учителів і батьків – це могутня сила виховання.

Концепція сімейної педагогіки, тобто наукові теорії і основні напрямки, навіть при різних суспільних ладах і в різні історичні епохи, зовнішньо залишалися незмінними. Адже вони включали формування загальнолюдських цінностей і таких якостей, як чесність і честь, гідність і благородність, любов до людей і працелюбство.

Отже, школі, безумовно, належить головна і вирішальна роль у вихованні і навчанні молодого покоління. Адже вона озброює школярів глибокими і різносторонніми знаннями, вона є могутнім джерелом формування світогляду, національного духу, високої моральності, трудової підготовки, громадянського змужніння, глибоких людських почуттів, любові до матері і батька, бабусі і дідуся, роду і народу, пошани до рідної мови, історії і культури.

На закінчення гості щиро подякували шкільній родині Кальницької ЗОШ І-ІІІ ст. за цікавий, творчий і змістовно підготовлений семінар, побажали здійснення нових задумів, творчого натхнення та успіхів у подальшій роботі на нелегкій, але Богом благословенній учительській ниві, повідомила Освіта Мукачівщини.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній УжНУ розглядає можливість працевлаштування своїх випускників у Словаччині
Наступний Майбутніх менеджерів в УжНУ вчили командної співпраці на квесті