Важливо й цікаво:

На обласну олімпіаду з інформатики не прийшла майже половина учасників

є 1 коментар

3-4 лютого в Ужгороді на базі факультету інформаційних технологій та Центру інформаційних технологій Ужгородського університету проходив ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з інформатики для школярів. Загалом змагалося 54 учні з різних куточків області.

Олімпіада з інформатики в УжНУ

Трохи засмучує, що з 97 запрошених не з’явилося 43 учасники. Можливо, це пояснюється тим, що ІІ етап проходив без використання переваг обчислювальної техніки, тож частина переможців була невпевнена, що на третьому етапі підтвердить своє високе звання. Нагадаємо, що цю проблему неодноразово порушували фахівці-інформатики.

Але попри це олімпіада вдалася. Змагалися між собою учні 8–11 класів. Родзинкою змагань стало те, що задачі традиційно для всіх класів були одними й тими ж.

Найсильнішими виявилися учні Ужгородської класичної гімназії, Хустської гімназії-інтернату, Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату, Берегівської угорської гімназії. Особливо відзначимо 11-класників Адальберта Макаровича, Юлію Юрченко та Кристофера-Золтана Горвата, 10-класників Анастасію Цибик, Владислава Бочка та Каріну Джумелю, 9-класників Олександра Сентипала, Дмитра Майора, Андрія Симкіна та 8-класників Олега Навера та Юрія Мургу. Велика подяка учителям-наставникам цих учнів, які, наполегливо працюючи, забезпечили високий рівень підготовки наших закарпатських школярів.

Олімпіада вкотре засвідчила високий програмістський потенціал учнів середніх шкіл Закарпаття. До прикладу, 8-класник Хустської гімназії-інтернату Юрій Мурга, який замінив свого товариша по команді, зумів вибороти 2-е місце серед своїх однолітків. А учень 6-го класу ЗОШ №12 міста Ужгорода Мартін Лешко в неофіційному заліку посів 1-е місце серед учнів 8-го класу.

Нагородження команди-переможниці турніру юних інформатиків

Нагородження команди-переможниці турніру юних інформатиків

Шкода, що квоти для учасників олімпіади з інформатики для провідних міст та районів Закарпатської області виявилися замалими. До прикладу, в Полтавській області для провідного навчального закладу Кременчуцького ліцею інформаційних технологій (тренер – заслужений вчитель України Валентин Мельник) квота в такій олімпіаді становила 41 учасник, а у нас було 7 на місто Ужгород в цілому.

Сподіваємося, що виявлені недоліки будуть подолані під час наступних олімпіад, а самі змагання стануть ще більш масовими та цікавими.

За інформацією завідувача кафедри інформатики та
фізико-математичних дисциплін, доцента Олександра Лавера
Медіацентр УжНУ
Прокоментувати!

1 Коментар на "На обласну олімпіаду з інформатики не прийшла майже половина учасників"

Повідомляти про
avatar
Сортувати за:   новіші | давніші | найбільше голосів
Знаючий

А Сопковій байдуже, що область гірша за всі інші і по ЗНО, і по ІТ. Вона на одному полюсі, а освіта і прогрес – на іншому. Головне для неї – чиновницьке крісло.

wpDiscuz