На Закарпатті реалізують українсько-словацький проект “Інноваційні методи в освіті”


Під час семінару у Михайлівцях

4–8 липня 2016 року в м. Михайловце (Словаччина) проведено третій науково-практичний семінар міжнародного українсько-словацького проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc». Учасниками семінару були вчителі Закарпатської області та Східної Словаччини, працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кошицького та Пряшівського педагогічних методичних центрів (Словаччина). Проект реалізується Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Пан-європейським університетом (Paneurópskavysoká škola, м. Братислава, Словацька Республіка)у рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки. Тема семінару – «Традиції та народна культура».

Перед учасниками заходу з повідомленнями виступили: О. Мушинка, Інститут ромських студій Пряшівського університету (Словаччина), з питанням «Міграції – меншини – етнічний склад регіону»; Г. Тужинська, кафедра етнології та музеєзнавства філософського факультету Братиславського університету ім. Коменського, – «Як функціонує наше мислення»; І. Бойко, Інститут етнології НАН, м. Львів, – «Заселення на основі волоського права як приклад впливу міграцій на традиційну народну культуру»; Л. Волянська. Інститут етнології Словацької академії наук, м. Братислава, – «Традиційні форми сім’ї у центральноєвропейському контексті»; Я. Лацко, Пан-Європейський університет, м. Братислава, – «Шлях 3D моделей від проекту до застосування у навчальному процесі». Досвідом застосування інноваційних методів навчання у Словаччині та Україні з учасниками семінару поділилися А. Бойкова, учитель з Пряшева, та В. Косач, учитель Воловецької ЗОШ, методист Воловецького методкабінету, повідомили в ЗІППО.

Учасники семінару ознайомилися також з окремими архітектурними пам’ятками Східної Словаччини (м. Гуменне, с. Тополя, с. Руський Поток, Земплінські Гамри).

Підчас роботи семінару були проведенні практичні заняття з підготовки методичних розробок та робочих зошитів для учнів з обговорених питань, у ході яких учитель Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району О. Ганич провела показовий урок, подано рекомендації до виконання відповідних домашніх завдань.
Наступний семінар проекту заплановано провести у жовтні 2016 року в м. Ужгород.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські інформатики взяли участь у Всеукраїнській Літній комп'ютерній школі
Наступний Гете-Інститут підтримує закарпатців на стажуваннях у Німеччині