На Закарпатті впроваджують навчання за методикою Метью Лімана


Учасники тренінгу - методика Метью Лімана

Освіта є одним із найважливіших соціальних інститутів, що може виконувати як функцію консервації існуючих соціальних відносин, так і виступати головним рушієм змін. Якою саме буде освіта, залежить від багатьох факторів, але незмінним залишається роль педагога в навчально-виховному процесі.

7 квітня на базі районного методичного кабінету (завідувач Оксана Пригара) відділу освіти Хустської РДА під керівництвом методиста Віри Браїла проведено інтегроване засідання творчих груп учителів біології, хімії та трудового навчання «Методика Метью Ліпмана – інноваційна концепція та нові можливості для навчального закладу».

Родзинками досвіду роботи поділась з присутніми педагогами Тетяна Вакарова, учитель фізики та математики Кривської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка активно упроваджує змішане навчання у стінах рідної школи та сприяє розвитку творчого потенціалу як своїх колег-педагогів, так і учнів. З важливими питаннями стану освіти в глобалізованому суспільстві та перспективами розвитку освітньої галузі регіону присутні ознайомилися через відеофрагмент доповіді Ірини Когут, аналітика центру CEDOS.

Творча атмосфера навчального тренінгу «р4с» (philosophy for children) дала змогу учасникам втілити в життя елементи методики Метью Ліпмана, яка навчає мистецтву мислити, формуючи інтелект; мистецтву переживати, формуючи екзистенційну сферу; мистецтву жити, формуючи ціннісний і духовний світ людини. Ця інтегральна педагогічна стратегія базується на: проблемних формах навчання; «сократівському діалозі»; методі «товариства дослідників» (пошук істини); винайденні світоглядних проблем в неочікуваних та парадоксальних ситуаціях, через гру, гумор, метафори, цікаві факти, повідомили в ЗІППО.

Жваву дискусію в учасників засідання викликав тренінг «Ярлики», у ході якого кожен отримав свій «ярлик» і згідно з ним виконували поставлені завдання. Саме так досить часто відбувається і в житті, на жаль, коли учня сприймають через призму певної ролі.

Підбиваючи підсумки засідання, Віра Браїла, методист РМК, побажала учасникам творчих успіхів та зазначила, що саме освіта – найбільш сильна зброя, за допомогою якої можна змінити світ.

Оксана Деяк,
учитель біології
Велятинської ЗОШ І-ІІІ ступенів,
Хустський р-н

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Школярі на Мукачівщині напідпитку вирішували суперечку за допомогою ножа
Наступний Студенти МДУ їдуть на конкурс дизайнерів у Словаччину