Опорні школи: найпоширеніші запитання


Опорні школи на Закарпатті

Створення опорних шкіл в регіонах, як і реформа середньої школи загалом, викликає суспільний інтерес та дискусії. Міністерство освіти і науки України створило окремий розділ на своєму сайті, присвячений концепції опорних шкіл, – він містить презентацію концепції опорних шкіл, а також інформацію про розклад і зміст тематичних регіональних семінарів «Ефективне управління освітою в об’єднаних територіальних громадах. Від створення органу управління до реалізації плану оптимізації мережі шкіл».

Основні питання, пов’язані зі створенням і функціонуванням опорних шкіл:

Навіщо потрібно створювати опорні школи? Опорні школи є важливими для того, щоб діти з сільської місцевості, незалежно від їх місця проживання, мали доступ до якісної освіти та гідних умов навчання. Під «гідними умовами навчання» маються на увазі: шкільна будівля, наявність спортивної зали, стадіону, спеціально обладнаних класів та лабораторій з фізики, хімії, біології тощо, можливості для діяльності різноманітних гуртків та секцій. Також опорні школи забезпечуватимуть умови для інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

Основні принципи організації опорної школи

Які класи охоплюватимуть опорні школи? В опорних школах навчатимуться учні 5-12 класів. Молодші школярі, з 1-го по 4-й клас відвідуватимуть молодшу школу, розташовану безпосередньо за місцем проживання.

Опорні школи та школи-філії

Хто здійснюватиме управління опорними школами?  Органи місцевого самоврядування приймають рішення про створення опорних шкіл, здійснюють розподіл коштів освітньої субвенції та власних доходів між шкільними округами та школами, призначають директорів шкіл, вирішують питання матеріально-технічного оснащення шкіл та харчування учнів.

Опорні школи та школи-філії

Хто вирішуватиме питання підвезення учнів до опорних шкіл? Органи місцевого самоврядування вирішують питання підвезення учнів та вчителів до місцевих шкіл шкільним транспортом.

Умови конкурсу на найкращу опорну школуУмови конкурсу на найкращу опорну школу (продовж.)

Які школи можуть стати опорними? Які основні вимоги і критерії до опорних шкіл? Опорні школи обиратимуться з-поміж шкіл регіону на конкурсній основі. Рішення прийматимуть обласні конкурсні комісії. Детальніше про склад комісій та умови конкурсу – у розділі «Опорні школи» на сайті МОН.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти Свалявського коледжу побували в лабораторії космічних досліджень УжНУ
Наступний На Рахівщині пройшло чергове засідання Школи молодого словесника