Галина Шумицька взяла участь у конференції на пошану професорки Катерини Городенської


Галина Шумицька
«Дараби йдуть д’горі» (нісенітниця. – Ред.), – такою стала відповідь мовознавців-україністів на спроби деяких новоявлених маніпуляторів посіяти сумнів у тому, що «ватра» наша «жива», під час конференції з нагоди ювілею професорки Катерини Городенської – завідувачки відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України.

Професор Павло Гриценко, нинішній очільник Інституту (співорганізатор конференції), у своєму вітальному слові учасникам форуму натхненно говорив про те, що в часи війни треба творчо працювати і розвиватися, відстоювати своє, оперуючи фактами, дослідженими й перевіреними, бо в інформаційному світовому просторі багато вже є такого, що було нашим – стало вашим. Тому має бути повнота, а не вибірковість у пізнанні й описі української мови, яка є далеко не технічним засобом комунікації. Маємо мати чітке бачення її у контексті мінливих соціокультурних парадигм, у всеслов’янському й світовому вимірах. Заміна українського англійським – це те саме, що заміна українського російським чи будь-яким іншим: явище пуризму має чітке політичне спрямування.

Виступає Станіслав Ніколаєнко
Виступає Станіслав Ніколаєнко

Учасників важливого міжнародного форуму приймала кафедра журналістики та мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України, який нині очолює професор Станіслав Ніколаєнко, український політик і громадський діяч, голова громадської ради освітян і науковців України, міністр освіти і науки України (2005–2007 рр.), докладаючи зусиль, аби виш мав добре матеріально-технічне забезпечення, а його працівники були повною мірою мотивовані до праці.

Микола Томенко (правобіч)
Микола Томенко (правобіч)

Головою наглядової ради вишу є Микола Томенко, знаний політичний діяч, голова громадського руху «Рідна країна», який у своєму виступі наголосив, що свого часу в цьому навчальному закладі працював Михайло Драй-Хмара, а ще поділився роздумами про те, що колись на його рідній Черкащині випускникам дарували Євангеліє і «Кобзар» українською мовою – тепер би він додав ще Конституцію та «Історію України». Політик теж уважає, що маємо бути власниками свого, носіями своєї мови і своєї національної ідеї, тобто відроджувати в собі те, що свого часу усвідомлено й цілеспрямовано нищилося.

 

Галина Шумицька
Галина Шумицька

На гуманітарно-природничому факультеті, до структури якого входить кафедра журналістики та мовної комунікації (завідувач – професор Наталія Костриця), працюють аж троє учнів професора Катерини Городенської – доктори філологічних наук Василь Шинкарук (декан факультету), Світлана Харченко(заступник декана з наукової роботи) та Марія Личук (доцент кафедри). Пошанування ювілею наставника та її наукових ідей у вигляді конференції значною мірою є справою їх рук, душі й серця.

Сама ж Катерина Григорівна, яка виступила на пленарному засіданні з науковою доповіддю «Граматичні норми в мовній свідомості та мовній практиці української професійної спільноти», наголошує: у контексті надважливих проблем сучасної лінгвоукраїністики особливого теоретичного і прикладного значення набула проблема реалізації граматичного стандарту української літературної мови в мовній практиці, динаміки прескрептивних (обов’язкових) граматичних норм в різних її функціональних сферах.

УжНУ на конференції представила очільниця філологічного факультету Галина Шумицька, яка передала ювілярці вітальний адрес від ректора Ужгородського університету – професора Володимира Смоланки, а сама виступила з доповіддю «Сучасний мовнополітичний курс України у європейській рецепції».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські студенти зустрілися з успішними людьми з інвалідністю (фото)
Наступний Школярка з Мукачева отримуватиме Шевченківську стипендію