Професор Ужгородського університету представляв Україну на VI Конгресі ініціатив Східної Європи


Доповідає професор Тодоров

Наприкінці вересня в польському Любліні відбувся VI Конгрес ініціатив Східної Європи, присвячений перспективам розвитку Центрально-Східної Європи та проблемам, пов’язаним із розвитком міст і сіл з урахуванням потреб мешканців.

Організували форум у рамках діяльності Центру східних компетенцій. Великої уваги його учасники надали питанню політики та безпеки. Ужгородський університет на поважному зібранні представляв директор Центру міжнародної безпеки і євроатлантичної інтеграції нашого вишу професор Ігор Тодоров.

Почали роботу на піднесеній ноті: президентові Любліна Кшиштофові Жуку та голові міської ради Петрові Ковальчику вручили нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи, котра оцінила культурні заходи міста, транскордонні проекти, співпрацю з містами-партнерами (11 із яких, до речі, – українських). Відзнака включає і чек на 20 тисяч євро – на промоцію й розширення співробітництва із закордонними партнерами, зокрема – на розвиток студентських обмінів.

Обговорення розпочалося з інавгураційної лекції голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, провідна теза виступу котрого полягала в тому, що російська агресія перевернула весь повоєнний світовий порядок. Відомий політик також розповів про спроби скоригувати українську Конституцію в напрямі ще більшого підкреслення автономії Криму у зв’язку з національною ідентичністю та автохтонністю кримських татар. Адже на півострові проживає близько 300 тисяч представників цього етносу.

Ігор Тодоров із Рефатом Чубаровим

Відтак на присутніх чекала насичена дводенна програма, що тематично охопила 11 програмних ліній і 40 дискусійних панелей.

Професор УжНУ Ігор Тодоров доповідав на панельній дискусії «Німеччина-Польща-Україна – безпека».

Тезово про зміст свого виступу директор Центру міжнародної безпеки і євроатлантичної інтеграції при Ужгородському університеті поділився в ексклюзивному коментарі Медіацентру: «Перед європейською системою безпеки постали небуденні виклики через російську агресію. І протидія цій загрозі можлива через створення геополітичної осі, про яку писав ще Збігнєв Бжезинський у «Великій Шахівниці», – «Берлін-Варшава-Київ».

Це у глобальному вимірі. А якщо локально, то хоч Україна незалежна й спроможна стримувати російську агресію, що доводять події останніх трьох з половиною років, втім наша країна потребує допомоги НАТО та Європейського Союзу, а Німеччина є провідною державою в ЄС. Результати останніх виборів у ФРН залишають надію на дальшу німецьку підтримку. Також, незважаючи на складне минуле, варто зберігати стратегічні відносини з Польщею, не поглиблювати історичних суперечностей. Маємо виходити з того, що нас об’єднує теперішнє й майбутнє та спільний ворог. Саме разом європейська спільнота спроможна подолати цю глобальну кризу й домогтися успіху та приборкати агресора».

Ігор Тодоров наголосив на важливості таких заходів й участі в них науковців, політиків, громадських діячів різних країн у сенсі обміну досвідом, налагодження корисних контактів та вироблення спільного бачення дальших дій для гарантування безпеки у Європі та цілому світі.

Ігор Тодоров

До слова, доброю новиною для УжНУ є те, що Посол Республіки Польщі в Україні Ян Пєкло радо прийняв пропозицію професора Ігоря Тодорова завітати до нашого вишу з ознайомчим візитом.

Нагадаємо, нещодавно першокурсники факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського університету мали нагоду поспілкуватися з Надзвичайним і Повноваженим послом Норвегії Уле Тер’є Хорпестадом.

Діана Вишнева, Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Москаль вручив вчительці з Ужгорода найвищу відзнаку - "Золотого ведмедика" (фото)
Наступний Оксана Бабунич прокоментувала новий закон "Про освіту" (відео)