Професор УжНУ був суддею під час національного відбору міжнародних судових змагань


Судові змагання УжНУ
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

11–12 березня на базі Українського католицького університету (м. Львів) відбувся національний етап судових змагань із міжнародного публічного права імені Бенджаміна Телдерса. Професор УжНУ Михайло Савчин взяв участь як суддя в одному з шести відбірних раундів, а також у фінальному –де визначився фіналіст. Перемогла команда студентів Києво-Могилянської академії, і тепер виступить у підсумковому міжнародному змаганні в нідерландському місті Лейдені.

У фіналі національного відбірного раунду взяли також участь команди Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Одеської юридичної академії за підсумками відбору – оцінками Меморандуму (учасники мали написати позиції Заявника і Відповідача згідно з вимогами Інтернаціональних правил проведення цього змагання), повідомили на сайті Медіацентру УжНУ.

Кожна з чотирьох команд-фіналісток зустрілася з  іншою і як Заявник, і як Відповідач: за підсумками було визначено переможця національного етапу.

Користь таких змагань безумовна, адже вони дають змогу грамотно, аргументовано, логічно й послідовно формулювати правові позиції у юридичних справах. При цьому дуже важливим є знання доктрини та юриспруденції міжнародних судів, а в ході усних змагань – володіння мистецтвом еристики (ведення дискусії) та оперативного реагування на виступи опонента в ході судового слухання.

Цілком слушно зауважує Іван Городиський, директор Центру верховенства права УКУ: «Участь у конкурсі – це можливість для студентів-юристів здобути досвід виступу на судовому засіданні, перевірити та вдосконалити знання юридичної англійської мови, краще ознайомитися з принципами верховенства права. Окрім того, ведення судових дебатів – це те, що на них чекає як юристів».

Окрім того, такі змагання формують коло національного юридичного співтовариства, його інтелектуальну еліту, яка незабаром формуватиме communis opinion iuris і демонструватиме високі етичні та професійні стандарти захисту прав людини й утвердження верховенства права. А для студентів – це нагода вдосконалити навички майбутньої професії правника.

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній В Ужгороді дискутували журналісти щодо етики у висвітленні конфліктів
Наступний В УжНУ визначали найкращих викладачів-бадмінтоністів