Реальний обсяг держзамовлення-2016 у закарпатських ВНЗ буде скорочений


Гроші на освіту

Це передбачено цьогорічними умовами вступу.

Якщо абітурієнти, які були рекомендовані до зарахування на держбюджетні місця, сьогодні до 18 години не виконали умови вступу, то місця державного замовлення для вишу втрачені: вони не переходять до наступних у списку вступників, а “повертаються” замовнику – Міністерству освіти і науки України чи іншій установі. За даними Освітнього порталу Закарпаття, такі вступники є на різних спеціальностях. Отже, реальна кількість місць державного замовлення у закарпатських ВНЗ зменшиться.

Як повідомили в МОН, місця держбюджету, від яких відмовляться абітурієнти, використають для того, щоб забезпечити місцями пільгові категорії, а саме абітурієнтів, чиї батьки (батько) загинули захищаючи державу під час АТО.

Вищі навчальні заклади можуть звертатися до своїх державних замовників – це може бути як МОН, інші міністерства або місцева влада – щоб вони виділили додаткові місця для навчання вступників пільгових категорій, передбачених Законами України, Указами Президента України та постановами Кабміну, що не пройшли на бюджет та зараховані на контракт.

Натомість, рейтинговий список абітурієнтів, які вступають у вищі навчальні заклади на здобуття будь-якого іншого освітньо-кваліфікаційного рівня та/або не на денну форму навчання може змінюватись. Таким чином, якщо ці абітурієнти не виконають умов до зарахування – наприклад, не принесуть у визначений термін оригінали своїх документів – ВНЗ можуть зараховувати нижчих за рейтингом вступників на звільнені місця.

Списки зарахованих на бюджет будуть оприлюднені до 12 години 6 серпня. Відповідний список “контрактників” оприлюднять 12 серпня.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На ремонт мукачівської школи з угорською мовою навчання витратять більше мільйона гривень
Наступний Представники УжНУ взяли участь у проекті Британської ради «Англійська мова для університетів»