Що їдять діти в ужгородських дитсадках (відео)


Усе почалося з посту: у мережі Facebook мама, яка сфотографувала меню одного з дитячих садочків Ужгорода, де на полуденок та вечерю дають кавовий напій з молоком, хліб із повидлом, молочний суп та хліб із маслом.

У дописі жінка зазначила, що її дитина не наїдається, і поцікавилася від інших матусь, чим годують дітей в інших садочках та як цю ситуацію можна змінити. Тож, перш за все, якщо ваша дитина харчується за дивним меню чи не наїдається, прямуйте у відділ шкіл та дошкільних закладів при міській раді.

Жанна Дудинець, начальниця відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти Ужгородської міської ради, пояснює:

Жанна Дудинець
Жанна Дудинець

“Взагалі-то у всіх садочках різне меню, але всі вони керуються інструкцією з організації харчування у дошкільних навчальних закладах. Ця інструкція затверджена постановою Кабінету Міністрів, вона є досить об’ємною. І у цій інструкції є приблизне меню на двотижневий період”.

Двотижневе перспективне меню складається два рази на рік – для того, аби внести до нього сезонні овочі та фрукти. Складають його керівник та медична сестра закладу, які орієнтуються на виконання вимог до харчування. Фінальний етап – це його погодження у держпрофспоживслужбі міста. “А як же обирають збалансовані продукти”, – запитаєте ви. Відповімо: ці норми, як і спеціальну табличку з грамажем продуктів для одного прийому їжі дитини визначає Кабмін:

“Є така табличка, у якій чітко визначено, скільки якого продукту дитина повинна отримувати за один день”, – каже Жанна Дудинець.

На один день, тобто на три прийоми їжі та полуденник, для дитини витрачають 43 гривні, половину з яких платять батьки, іншу – місто.

До речі, ознайомитися з табличкою, де є грамаж кожної справи, можна у постанові кабміну за покликанням.

У двадцять дев’ятому садочку в Ужгороді батьки пильно стежать затим, що їдять їхні діти. Кажуть: голодними не повертаються, і час від часу просять зробити страву, як у садочку.

п. Віталія
п. Віталія

“Вона не лізе в холодильник, вона сита приходить – повністю задоволена харчуванням, абсолютно”, – каже п. Віталія, мама вихованця.

 

п. Марта
п. Марта

“Домашня кухня, випічка домашня, риба, бульйони, банани, яблучка – майже кожен день”, – п. Марта, бабуся.

 

п. Вікторія
п. Вікторія

“Готують дуже смачно, іноді забираємо з собою. Також у них дуже смачні на вечерю запіканки, вони самі роблять. Або є ще вних ліниві вареники дуже смачні, діти зазвичай дуже люблять”, – п. Вікторія.

Керівництво садочку навіть спеціальний стенд із основами правильного харчування створили, декілька власних рецептів теж прикріпили.

Завідувачка ДНЗ № 19 Ольга Чаварга каже:

Ольга Чаварга
Ольга Чаварга

“Ми часто бачимо, що дітям чіпси дають, різні цукерки, лизанки, як їх називають… Такі продукти не бажано їм давати, ці продукти спричинюють потім алергію в дітей, і тому ми якраз висвітлюємо це питання, що не варто давати дітям”.

Ви маєте повне право знати, як харчується ваша дитина, повідомили журналісти у сюжеті “Першого кабельного”.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Завтра на Закарпатті розпочнеться літературниий фестиваль "Карпатська ватра" (відео)
Наступний У Мукачеві запрацював шкільний патруль (відео)