Смоланка Володимир Іванович


Народився 2 квітня 1961 р. в м.Ужгороді. Батько – Іван Васильович – все життя працював в Ужгородському державному університеті, пройшовши шлях від аспіранта до професора, завідувача кафедри органічної хімії. Мати – Євгенія Михайлівна – працювала лікарем, завідувачем відділу сушки плазми на Закарпатській обласній станції переливання крові. В 1977 р. із золотою медаллю закінчив Ужгородську середню школу №1 ім. Т.Г.Шевченка, в тому ж році вступив на медичний факультет Ужгородського державного університету, який з відзнакою закінчив у 1983 р. В тому ж році поступив у клінічну ординатуру з спеціальності “нейрохірургія” при Київському науково-дослідному інституті нейрохірургії, де його вчителями були акад.Ромоданов А.П,, проф. Зозуля Ю.П., проф. Педаченко Г.А. Після закінчення клінічної ординатури направлений на роботу в міжрайонне нейрохірургічне відділення Берегівської центральної районної лікарні. В грудні 1986 р. вступає в аспірантуру в Київський науково-дослідний інститут нейрохірургії, яку достроково закінчує у серпні 1989 р. після подання дисертації до захисту в спеціалізовану раду. Захист кандидатської дисертації успішно відбувся у лютому 1990 р. З вересня 1989 р. працює асистентом кафедри неврології та психіатрії, гігієни та інфекційних хвороб, веде курс нейрохірургії. В 1992 р. переводиться тимчасово на посаду наукового співробітника університету для виконання докторської дисертації. Для виконання роботи їде в Київський НДІ нейрохірургії АМН України. Одночасно працює старшим науковим співробітником Інституту нейрохірургії, завідувачем клініки судинної нейрохірургії відділу ургентної нейрохірургії. За цей час виконує більше 140 операцій на екстракраніальних відділах сонних артерій. З 1998 р. – доцент Ужгородського університету. В 2000 р. обирається на посаду завідувача кафедри кафедри неврології та психіатрії, гігієни та інфекційних хвороб, з 2002 р. після реорганізації кафедри – завідувач кафедри неврології і психіатрії з курсами нейрохірургії та фтизіатрії. У 2002 році захищає докторську дисертацію на тему “Хірургічне лікування гострих ішемічних порушень мозкового кровообігу, спричинених патологією екстракраніальних відділів сонних артерій”.

В.І.Смоланка – автор більше 100 наукових робіт, в тому числі 15 – за кордоном, 8 методичних рекомендацій, двох патентів України. Обласний нейрохірург. Член Правління Української Асоціації нейрохірургів, голова Закарпатського осередку УАН. Індивідуальний член Європейської Асоціації нейрохірургічних товариств, член Всесвітньої Асоціації нейрохірургів. Приймав участь з доповідями на численних міжнародних нейрохірургічних форумах – Європейських з’їздах нейрохірургів (Берлін, 1995; Копенгаген, 1999; Лісабон, 2003), з’їздах нейрохірургів Центральної Європи (Братіслава, 1998; Брно, 2002), з’їздах нейрохірургів країн Причорномор’я (Одеса, 1998, Кишинів, 2003), з’їздах нейрохірургів України (1993, 1998, 2003), Росії (2003) та багатьох інших. Неодноразово був головуючим на засіданнях цих форумів. Кавалер ордена „За заслуги” третього ступеня.

Наукові інтереси – хірургічне лікування порушень мозкового кровообігу, больових синдромів обличчя та спини, базальних пухлин головного мозку, аневризм судин головного мозку, епілепсії. З метою підвищення свого професійного рівня стажується в університетських клініках США, Словенії, Німеччини, Угорщини.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Симодейко Андрій Андрійович
Наступний Тиводар Михайло Петрович