Співаковський про ректорів: ми отримуємо феодалів, які створюють клани і управляють університетами


Олександр Співаковський

На думку народного депутата, в.о. Голови комітету з питань науки й освіти ВРУ Олександра Співаковського, ректори університетів мають безмежну владу, тому цю проблему треба вирішувати системно.

“Ще минулого року я підготував проект закону про збалансування влади в університетах. Бо сьогодні ректор має унікальну владу: він керує людськими ресурсами, матеріальними ресурсами, фінансовими ресурсами, нематеріальними ресурсами, академічними ресурсами та багато чим іншим. Тому йде така битва за посаду ректорів. Ми повинні це системно вирішити, але йде цьому великий спротив щоб зробити систему внутрішнього управління прозорою”, – зазначив він в ефірі каналу 112, продовживши тему проблем, котрі виникають у НАУ в останні 2 роки.

Про цей законопроект Олександр Співаковський говорив ще минулого року, повідомляє vnz.org.ua.

“Цей закон присвячений тому, щоб розподілити систему управління в університетах так, щоб зменшити корупцію. А то виходить, що ми їм дали автономію, але не збалансували владу всередині. В результаті ми отримуємо феодалів, які створюють клани і управляють університетами, як клани. Це – колосальна небезпека”, – наголосив він у грудні минулого року в ефірі каналу 112.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній УжНУ подав на конкурс науково-технічні розробки на майже три мільйони гривень
Наступний Президент Угорщини нагородив проректора Закарпатського угорського інституту золотим хрестом