Студентки і студенти УжНУ спробували себе в ролі моделей на Ukraїnian Fashion Bazaar’і (фото, відео)


"Віднова"
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Подіум, світло софітів, десятки зацікавлених очей – уся увага була прикута до дійства, що відбувалося на подіумі в приміщенні «Совиного гнізда» 1 та 2 квітня. Тут тривав модний показ «Ukraїnian Fashion Bazaar», що зібрав дизайнерів не лише України, а й закордону.

Втретє захід в Ужгороді організовує дизайнер прикрас Ольга Мікула, а допомогла їй у цьому доцент кафедри української літератури філологічного факультету Оксана Тиховська. Цьогорічний фешн-базар був особливий своєю тематикою: увагу закцентували на народних орнаментах у одязі, бо, як стверджують організатори, вишиванка – це модно.

Фешн-захід розпочався з фольк-шоу «Віднова»: прагнули показати перехід від минулого до сучасного через танець у виконанні студії сучасного танцю «Бліц» та через пісню у виконанні студентки філфаку Ганни Шміляк, яка разом зі своїм другом Арсеном Бабиченком вдихнула нове життя у старовинні українські пісні, що послугували музичним супроводом заходу.

Студентки УжНУ спробували себе у ролі моделей

Спеціально для фешн-базару керівництво Музею народної архітектури та побуту виділило автентичні народні строї, аби глядач зміг сповна відчути контраст між одягом сторічної давності і сучасними вишиванками. Відтак подіумом ходили дівчата у вбранні від дизайнерів зі Львова, Ужгорода, Києва та навіть Тбілісі (Грузія). Весь час працював і шоу-рум, де можна було розглядати, приміряти і, звісно, купувати дизайнерський одяг.

Приємним завершенням став танець у виконанні дівчат із філфаку. Загалом до участі в модному заході долучилося близько 40 студентів з філологічного – вони й танцювали, і співали, й дефілювали, й квитки продавали.

Студентки філологічного факультету УжНУ

Оксана Тиховська, яка й запропонувала своїм студентам таке незвичайне дозвілля, каже: радіє з того, що молодь охоче відгукнулася на пропозицію, бо це не лише можливість здобути незабутній досвід, а й добра нагода переконатися в тому, що Україна – це модно.

Студенти теж поділилися з Медіацентром УжНУ своїми враженнями. Іванна Балега вперше відчула себе в ролі подіумної моделі, дівчина каже:

«Де ще можуть прості дівчата, які не мали модельної кар’єри, спробувати себе в цій сфері? Це чудовий досвід, нові відчуття, нові враження і, зрештою, здійснення маленької мрії. Звичайно, перед виходом я дуже хвилювалася, але коли зробила перші кроки подіумом, хвилювання зникло, натомість з’явилася впевненість у собі».

Аня Котенко, Оля Мочан та Юля Шипович разом із десятком інших представниць філфаку здобули інший досвід – хореографічний.

Оля розповідає:

«Дизайнери зуміли відновити тонкощі українського орнаменту на сучасних сукнях і сорочках. Доповнили це все танцями, в основі яких – давні обряди. Ми виконували один із танців і помітили, що глядачі були приємно здивовані і рухами, і народною музикою в сучасній інтерпретації».

«Справді, поєднання етнічних костюмів з сучасним одягом дає можливість відчути, що елементи вишивки, як частини культури України, завжди залишаються актуальними. Хоч під час постановки ми мали певні труднощі, бо жодна з нас професійно танцями не займається, виступ приніс море позитивних вражень та емоцій», – продовжує Аня.

Юля доповнює:

«Неймовірної краси сукні, зачіски, професійний макіяж, шалений темп, світло прожекторів… – все це створює атмосферу, з якої ну дуже не хочеться виринати. Як підмітила Аня, ми не професійні танцівниці, але хотіли зробити так, щоб глядачі цього не помітили. Задля того вклали немало сил і часу. Тому сподіваємося, що люди справді мали задоволення від нашого виступу».

Ксенія Шокіна,
фото Інни Леньо та Василя Третяка,
Відео Василя Третяка та Олександра Маріаша
Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній У пробному ЗНО з української взяли участь понад 2700 закарпатців
Наступний Сайт управління освіти Виноградівщини зламали хакери