Студентки УжНУ здобули літературну премію «Дебют Срібної Землі»


Олександр Гаврош, Корнелія Остапів, Сергій Федака, Олександра Ігнатович, Анна Фельцан - після вручення премії "Дебют Срібної Землі"
12 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка вручили літературну премію «Дебют Срібної Землі». Відзнакою, дипломами та подарунками молодих літераторів за першу книжку нагородили голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко та голова обласної організації фонду Андрій Сербайло.

Переможцями конкурсу «Дебют Срібної Землі» у 2017 році стали студентки українського відділення філологічного факультету УжНУ. У номінації «Поезія» – Неля Остапів за першу збірку віршів «Про що мовчить лисиця». У прозовій номінації – Анна Фельцан за збірку оповідань «Сонячне каміння». Дівчата подякували меценатам за те, що підтримують творчу молодь, а бібліотеці та спілці письменників за те, що дбають і дають настанови. Адже обидва лауреати дебютували свого часу в стінах обласної бібліотеки імені Ф. Потушняка, тут презентували свої перші книжки й підтримують дружні зв’язки.

Микола Томенко побажав переможницям «космічного старту й творчого успіху», адже вручили премію в День космонавтики.

За словами голови журі Сергія Федаки, літературний процес триває, а найголовніше – щороку є молоді таланти гідного рівня. Як зауважив автор ідеї конкурсу, письменник Олександр Гаврош, вперше премію «Дебют» вручили 11 років тому. І творчі успіхи перших лауреатів – Андрія ЛюбкиТараса Ващука та Ірисі Ликович – підтверджують, що журі не помилилося. Вже варто видати довідничок про переможців премії «Дебют Срібної Землі».

Привітав переможниць й голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі:

«Приємно, що вперше премію отримує вже член спілки письменників. Адже на початку березня Анну Фельцан офіційно прийняли в письменницьку організацію».

Під час зустрічі голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенкопрезентував «Український щорічник-2018», який є універсальним щоденником із афоризмами на кожний день. У планах фонду підготувати такі видання, присвячені Григорію Сковороді та Лесі Українці. Як відомо, щорічник 2014 року був присвячений постаті Тараса Шевченка. Також Микола Томенко розповів про нові фільми з чергового власного проекту «Сім чудес України», п’ять із яких присвячені Закарпаттю.

Голова закарпатського відділення благодійного фонду «Рідна країна» Андрій Сербайло повідомив про два проекти, які виконував фонд цьогоріч в області. Перший – це конкурс малюнків на тему правил дорожнього руху, в результаті якого близько 300 дітей отримали світловідбивані брелки для захисту в темну пору доби. Адже в Україні велика смертність на дорогах. Другий – заснування премії імені Ковалика, якою будуть відзначати за кращий твір дітей-дописувачів журналу Малої академії літератури і журналістики.

Завершилась акція фотосесією та смакуванням торта у вигляді книжки з іменами лауреаток.

Іванка Когутич – спеціально для Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній 14 учнів із Ужгорода здобули перемоги на всеукраїнських олімпіадах
Наступний Ужгородські студенти-туризмознавці відвідали садибу графа Фердинанда Плотені (фото)