Студенти УжНУ підкорили найбільшу полонину Закарпаття


Студенти УжНУ на полонині Боржаві

Днями студенти географічного факультету УжНУ підкорили гірський масив українських Карпат – полонину Боржаву, яка, між іншим, є найдовшим хребтом на Закарпатті. Похід у гори ініціювали самі студенти, а доцент кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Михайло Микита радо їх підтримав.

Мандрівники вирушили у село Пилипець Міжгірського району, де підкорили першу вершину Гимбу (1491 м). Помилувавшись краєвидами та зробивши спільне фото на згадку, географи поспішили на Великий Верх (1598 м).

Відтак спустилися до водоспаду Шипіт, який вважають одним і семи природних чудес Закарпаття. Однозначно гідрологічна пам’ятка причарувала всіх неземною красою. Після незабутньої поїздки, втомлені 18-ма км пішої ходи, спудеї повернулися в Ужгород, сповнені вражень, емоцій, із запасом неповторних панорамних світлин.

Третьокурсниця Олександра Плакош поділилася відчуттями після мандрівки:

«Все, що я можу сказати про побачене, – це краса, яку неможливо описати! Особисто мене дуже вразив момент, коли на підйомниках ми неначе пролітали вище неба, адже були над туманом. Я мала велике бажання поїхати на Боржаву, оскільки була вже на Руні (1482 м), тому хотіла порівняти ці полонини.

Хребет Боржави – це Карпати на долоні. Вузенькою стежечкою ми йшли поміж могутніх гір. Мені дуже сподобалося підкорювати ці вершили, які видалися значно красивішими, а також легшими для подолання, аніж сходження на Руну. Одне слово, такі поїздки – це вітаміни для географів, які ми із задоволенням вживаємо».

Михайло Микита, доцент кафедри фізичної географії та раціонального природокористування, розповів:

«Наш маршрут Ужгород – Пилипець – гора Гимба – гора Великий Верх – водоспад Шипіт був запланований як навчальна екскурсія, завдяки якій студенти мали чудову нагоду вивчити гірські породи, насамперед фліш, яким, зокрема, сформована найбільша полонина Закарпаття».

Вилазки в гори мають незаперечну користь для студентської молоді, адже врізноманітнюють навчальний процес, поповнюють багаж знань.

Віра Лабич
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські школи отримали нові автобуси (відео)
Наступний В Ужгороді зібралися неврологи з усієї України (відео)