Важливо й цікаво:

Студенти відділення журналістики УжНУ публічно захищали свої радіопроекти

Днями у прес-клубі молодого журналіста «Медіаперспективи» модульну контрольну роботу з «Теорії і методики журналістської творчості» (радіожурналістика) публічно складали студенти ІІ курсу відділення журналістики філологічного факультету УжНУ.

Викладачі й студенти відділення журналістики УжНУ

Студенти протягом кількох місяців готували випуски власної радіопрограми, яку мали презентувати всім присутнім. Оцінювали працю юних медійників відома у краї журналістка, головний редактор сайту Uzhorod.in Тетяна Вашаргелі, очільник газети «Неділя» Михайло Носа, засновник радіо «Єден» Олексій Уманський, продюсер Закарпатської філії «Суспільного» «Тиса-1» Євген Тичина, завідувач редакції інформаційних програм «Тиси-1» Костянтин Левін, а також викладачі кафедри журналістики – завідувач кафедри, професор Юрій Бідзіля, кандидат мистецтвознавства, доцент Леся Поліха, кандидат філологічних наук, доцент Галина Шаповалова, головний редактор газети «Погляд», доцент Володимир Тарасюк, викладач і працівниця Медіацентру УжНУ Наталія Толочко, завідувач телерадіоцентру УжНУ Валерій Ковач.

Оцінювало роботи журі за чіткими критеріями: концепція та її дотримання упродовж ефірів, врахування інтересів потенційної цільової аудиторії, апелювання до слухачів, використання соціально-психологічних мотивів, структура та композиція радіопрограми, мовно-стильові та орфоепічні особливості викладу, музичний супровід, робота випускового редактора та ведучих, робота на перспективу.

Зі вступним словом виступив Юрій Бідзіля: «Такий формат модульного контролю ми запозичили з європейських університетів, де практикують журналістику. Упродовж усього семестру студенти працювали практично з радіопрограмами. Кожна група мала сформувати концепцію умовного радіо і створити 5 програм, які розміщені на сайті відділення журналістики УжНУ. Хочу подякувати студентам, які протягом семестру активно працювали, і нашим колегам, які знайшли можливість бути присутніми на  заході. І бажаю всім успіхів».

Ведучі презентації Тетяна Боць та Євгенія Мамонова запропонували почати з радіопрограми «Довкола світу», над якою працювали Кароліна БучковськаОльга Богославська та Діана Андрущакевич. Дівчата зосередили увагу на подорожах і в кожній програмі розповідали про іншу країну, розкриваючи її таємниці.

Ведучі - студенти відділення журналістики УжНУ

Другими презентували програму «Філфайта» Віталій Панькович і Тетяна Боць. Над концепцією та створенням перших випусків також працювала Тереза Богуняк, яка, на жаль, не змогла бути присутньою на захисті. Радіо орієнтоване на студентів і викладачів, адже ведучі неординарно підійшли до презентації кафедри та факультету.

Не менш цікавою радіопрограмою є «Mind.Fm», яку презентували Євгенія МамоноваБогдана Шмулига і Євгенія Семененко. Головною метою радіо – доносити до слухача невідому, а головне цікаву інформацію із закликом на дальше аналізування.

Четвертими виступили Ганна ДрагунВікторія ГребаЗоя Брюхович та Анна Песюк з радіопрограмою «УжНУ Life», яка присвячена життю університету в різних виявах і аспектах.

«Плафон» став завершальною програмою, утім не менш інтригуючою. Оксана КичераЯна СозанськаСюзанна Петрішко, Тетяна Юсказапропонували поринути у світ позитивних новин, пізнаючи цікаве, абстрагуючись від негативу.

Після представлення всіх радіопрограм журі дало можливість студентам відпочити й насолодитися кавою та різними ласощами.

Перед безпосереднім оголошенням результатів кожен член журі висловив власні враження про створені програми. Хоч і були певні недоліки, але всі зійшлися на думці, що студенти впоралися чудово, тож їх очікує хороше майбутнє в радіожурналістиці.

Отже, третє місце присудили туристичній радіопрограмі «Довкола світу», невеликий розрив виявився між другим і першим місцем, які відповідно посіли «Філфайта» та «Mind.Fm».

Вікторія Кенідра,
фото Віталія Завадяка та Антоніни Зеленецької
Медіацентр УжНУ
Прокоментувати!

Станьте першим!

Повідомляти про
avatar
wpDiscuz