Свої книги в ужгородському «Кобзарі» продавав Шевченківський лауреат (відео)


Галина Шумицька, Мирослав Дочинець
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Другий день акції «Письменник за прилавком» був не менш пізнавальним і насиченим, ніж перший. Цього разу зустрічав відвідувачів ужгородської книгарні «Кобзар» закарпатський письменник родом із Мукачева, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець. Він поділився думками стосовно ініціативи такої акції, розповів про презентовані книги й вітав університетську громаду з прийдешніми святами.

…Влітаємо до «Кобзаря» – і одразу зіштовхуємося з деканом філологічного факультету, директором Медіацентру Галиною Шумицькою (ох, а ми ж припізнилися…). Але сварити Галина Василівна не стала. Вона вже тримає в руках стосик книг пана Дочинця й подає їх письменнику на автографи. Тільки-но гість знаходить вільну хвилинку – підходимо понабридати із запитаннями.

Найперше цікавимося ставленням пана Мирослава до акції. Розповідає: «Вже скоро святий Миколай прийде до нас із подарунками. В останні роки ж знову стає популярною думка, що найкращий подарунок – це книга. З допомогою акції допомагаємо людям знайти твір, що став би їм до вподоби. До того ж книги нині продаю за ціною видавництва, а охочим залишаю автографи».

Запитуємо про ставлення читачів до акції. Пан Дочинець розповідає, що вже давно дістає позитивні відгуки про цю ініціативу. Щоб придбати книгу письменника з його ж рук та поспілкуватися наживо, приїжджають із Виноградова, Перечина, Хуста… Привіт митцеві слова передають і з інших областей – каже, що цікавляться результатами акції з деякою заздрістю – не всюди вона реалізована. Сам же шевченківський лауреат долучається до акції вчетверте і вважає, що для закарпатців стає потребою спілкуватися з тим, хто пише, і тими, котрі читають. Книга ж зближує й без того тісний світ.

Сьогодні Мирослав Дочинець прихопив із собою чимало видань, написаних протягом останніх 5–6 років. Деякі твори тут у кількох примірниках. За словами літератора, хтось сьогодні шукав серед принесених книг такі, що вже, може, й сам не має – пам’ятають, люблять читати й перечитувати; серед молоді були студенти, котрі обрали його творчість як основу для наукових досліджень.

Цікаво, а що думає автор «Криничара» й «Лиса у винограднику» про молодих закарпатських книголюбів? За своїми спостереженнями, каже, що в нашій області дівчата й хлопці читають найменше з усіх регіонів. Однак у цьому бачить історичне пояснення, що стосується й мовної специфіки краю, й менталітету. Загалом же книги Дочинця часто замовляють в Інтернеті, шукають конкретні твори: «Молодь знає, чим хоче займатися й що полюбляє читати. А вже ми, письменники, маємо до цього дослухатися».

Крім розмови про книги, Мирослав Дочинець висловив привітання університетській спільноті з прийдешніми святами.

Таким був другий день ужгородської акції «Письменник за прилавком». Наступну зустріч чекайте в понеділок, 5 грудня. Щодня протягом робочого тижня ужгородські книголюбі матимуть нагоду познайомитися з «тими, що пишуть». А поки що – насолоджуймося першими зимовими вихідними!

Антоніна Чундак, Медіацентр УжНУ,
відео Uzh Inform

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Через недостатнє фінансування закарпатські ПТНЗ заробляють кошти наданням послуг (відео)
Наступний Професор УжНУ узяв участь у днях України в Македонії