Цьогорічні особливості поселення в гуртожитки УжНУ


Поселення в гуртожитки УжНУ - інструктаж
Інструктаж під час поселення в гуртожитки УжНУ
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Цьогорічна особливість поселення в гуртожитки: старшокурсникам доселяють одного-двох першачків.

26 серпня почалося поселення в гуртожитки УжНУ. Для першокурсників це перше знайомство із університетом, новими сусідами по кімнаті, облаштовування, а для батьків – хвилювання, аби дитину таки поселили, і в добрі умови.

За словами директора студмістечка УжНУ Василя Кепича, цьогоріч уже є 846 заяв на поселення, а вільних місць тільки 360.

Звичайно ж, батьки жаліються, обривають телефони, але нічого не вдієш – нових гуртожитків не будували давно. Хоч є одна особливість: взимку магістри другого року завершать навчання і виселятимуться. Тоді буде друга хвиля поселення першокурсників», –  повідомляє керівник студмістечка.

Ще однією особливістю цьогорічного поселення першокурсників є дозаселення чи підселення, тобто в кімнати, де вже проживають старшокурсники, до яких підселяють одного-двох неофітів. Дехто ставиться до цього позитивно, мовляв, так переймуть досвід спільного життя, а дехто (особливо батьки) побоюється, що такі сусіди по кімнаті вплинуть на колишнього абітурієнта негативно.

Процедура поселення така ж, як і торік. Студент отримує ордер на поселення, йде дивитися кімнату, якщо умови влаштовують, то проходить медогляд, оплачує за три місяці проживання (330 грн за місяць для всіх гуртожитків), слухає інструктаж з техніки безпеки й поселяється. За словами Василя Кепича, вартість проживання не змінюватиметься впродовж року.

На коридорі філологічного факультету зустрічаємо гурт студенток зі Львівщини з батьками, дівчатам пощастило поселитися разом. Батько однієї з однокласниць, а нині однокурсниць, пан Роман Равлінко каже, що вже бачили помешкання й ділиться враженнями:

«Задоволений, що моїй доньці пощастило жити з подругами, і що їх таки поселили. Кімната не зовсім погана. Ясно, треба сякий-такий ремонт. Думаю, зробимо гіпсову побілку, поставимо замок, розетки, вкрутимо лампочки… Словом, впорядкуємо кімнату і ванну».

За словами директора студмістечка, капітальний ремонт у корпусах гуртожитку не робився з часу здачі в експлуатацію. Тільки два роки як почали робити капремонт санвузлів у другому гуртожитку, двох поверхів у гуртожитку № 4. До початку опалювального сезону здадуть в експлуатацію котельню на вулиці Митній. Плануються капітальні ремонти наступного поверху в гуртожитку № 4 та ремонт житлових приміщень у гуртожитку № 2.

До слова, у євроблоках на шостому і п’ятому поверхах гуртожитку № 4 житимуть студенти гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання, студенти факультету міжнародних відносин, факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу, студенти-історики, математики, юристи, інженери.

Дорогою від головного корпусу до гуртожитку № 4 зустрічаємо студентку з Житомирщини Соню Крикливу, яка буде опановувати комп’ютерну інженерію на інженерно-технічному факультеті. Дівчині пофортунило поселитися у євроблок, житиме разом із угорськомовними студентками, бо виявилася єдиною дівчиною в своїй групі. Попри те, що носить за собою рюкзак, сумку з речами тощо, вважає процедуру поселення не надто складною, адже головне, що поселили. Єдиним недоліком назвала те, що не мала інформації, куди саме треба звертатися насамперед.

«Сподіваюся, що в кімнаті все буде гарно, а з сусідами знайду спільну мову», – каже дівчина.

Нагадаємо, поселення студентів ІІ–ІV курсів бакалаврату, І–ІІ курсу магістратури та спеціалітету відбуватиметься 29, 30, 31 серпня.

Іванка Когутич, Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Москаль спростував інформацію, оприлюднену на сайті МОН
Наступний До професійно-технічних навчальних закладів можна вступати до 1 жовтня