У Мукачівському університеті провели історико-культурний фестиваль “Повернення до себе…”


Учасники історико-культурного фестивалю в МДУ "Повернення до себе"

17 травня 2016 року в рамках ІІ-го Щорічного історико-культурного фестивалю «Повернення до себе…» кафедрою суспільних дисциплін Мукачівського державного університету проведено круглий стіл на тему «Феномен товариства «Просвіта» в соціокультурному просторі».

У вступному слові доц., к.і.н. Кухарчук Ольга Степанівна відзначила передумови актуалізації проблеми становлення української етнонаціональної орієнтації та української національної свідомості українців Закарпаття в широкому контексті розгортання загальноукраїнського національно-визвольного руху на тлі складних і суперечливих суспільних, національно-культурних процесів др. пол. ХІХ- поч. ХХ ст.

У виступах студентів 1-го курсу педагогічного факультету (Бурч І., Островка А., Анталовська М., Богдан М., Кертис К., Мазютинець М., Дешко М.-Х.,) були висвітлені питання ролі товариства «Просвіта» в українському відродженні Закарпаття 20 – 30-х років ХХ ст., проаналізовано динаміку культурних та націотворчих процесів, проведені паралелі історичних подій, які відбувалися в Україні та на Закарпатті до моменту втілення в життя «української мрії».

Щирий інтерес у присутніх викликав виступ Заслуженого вчителя України, голови міськрайонного осередку товариства «Просвіта» м. Хуст Шкрьобинець Христини Миколаївни, яка зауважила, що сучасна «Просвіта», спираючись на найкращі традиції попередників, веде в Україні активну роботу по відродженню національної культури, захисту української мови, долучення регіональної спільноти до невичерпної криниці національної та світової культур, дбає про нове життя замовчуваних до недавнього часу одвічних святинь українського народу. Практичним підтвердженням стала виставка літературних видань цього осередку популяризації української культури.

На знак пошани та захоплення подвижницькою діяльністю багаторічного натхненника в справі підтримки і розвою української ідеї на Хустщині (і не лише) д.і.н., проф., завідувач кафедрою Капітан Лариса Іванівна презентувала гості монографію “Етнокультурний розвиток Закарпаття у контексті радянізації краю, 1944–1964 рр.”.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські туризмознавці вибороли призові місця на олімпіаді у Чернівцях
Наступний У Карпатському університеті вшанували академіка Миколу Мушинку