У закарпатській школі вперше проходить інституційний аудит (відео)


Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів
Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів

На Закарпатті вперше проходить інституційний аудит. Першопрохідцем стала Ужгородська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради. Що дає така перевірка школі, чи кожен освітній заклад може пройти цей аудит та навіщо – про все це в ефірі телеканалу “UA: Закарпаття” розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти в Закарпатській області Марія Сігетій.

Як зауважила Марія Сігетій, інституційний аудит – це зовнішня оцінка діяльності закладу освіти, яка проводиться незалежними експертами, котрі оцінюють освітні, управлінські процеси закладу освіти й дотримання ним норм законодавства.

На відміну від інспектування шкіл, під час аудиту зосереджені на тому, щоб допомогти освітньому закладові стати кращими, знайти його кращі сторони, однак і звернути увагу і на слабкі моменти.

Інституційний аудит може бути плановий або позаплановий. Під час карантинних обмежень проводяться тільки позапланові, як зауважила керівниця управління Державної служби якості освіти в Закарпатській області.

Керівники, які впевнені у діяльності своїх освітніх закладів, самі написали заяви на проходження аудиту. Вони готові ділитися найкращими практиками.

Олена Іщенко
Олена Іщенко

Олена Іщенко, директорка Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів, зауважила: “Набув чинності новий Закон України “Про освіту”, який передбачає зміну типів закладів освіти. Враховуючи результативність роботи такого закладу освіти, як наш, спеціалізовані школи не мають права існувати, а з того переліку типів, які передбачає закон, ми вирішили, що маємо право переходити в статус наукового ліцею. Положення про науковий ліцей передбачає проходження інституційного аудиту. Ми написали заяву давно, однак, на жаль, пандемія внесла свої корективи, тому вже нарешті ми дочекалися тої події, на яку очікували давно. Це ще один спосіб обміну досвідом. Експерти, які проводять аудит, – це досвідчені педагоги, наші колеги, які можуть десь і підказати. Я думаю, що при нормальному ставленні керівника закладу освіти тут боятися нема чого. Тут головне – чітко розуміти мету проведення аудиту: ніхто ж не хоче знищити заклад освіти, основна мета – це підвищити якість надання послуг”.

Зараз школу перевіряють 13 експертів: це керівники шкіл із Ужгорода, Мукачева, Королева, Хуста.

Експертом не може бути той, хто вчився в школі, у якій проводять аудит, або чиї діти вчилися в цьому закладі освіти. Усі експерти не можуть бути з однієї територіальної громади.

Ці експерти двічі пройшли навчання, проведені фахівцями, які є найсильнішими, найкращими у своїх закладах. Насамперед зосередили увагу на керівниках закладів освіти та їх заступниках. Експертів і надалі продовжуватимуть готувати. Приходячи у свій заклад, такі педагоги й самі запроваджуватимуть зміни, нові моделі роботи.

На Закарпатті підготовлені дві групи експертів, загалом таких спеціалістів на Закарпатті є 100.
Чотири напрями, за якими проводять інституційний аудит закладу освіти
Чотири напрями, за якими проводять інституційний аудит закладу освіти

За результатами інституційного аудиту заклад освіти отримає висновки, зокрема й рекомендації, щодо діяльності закладу освіти, а також будуть показані й популяризовані найкращі практики закладу освіти.

Кожен заклад освіти раз на десять років зобов’язаний пройти інституційний аудит.

Про більше деталей можете дізнатися з відео вище.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Проректором з наукової роботи УжНУ став професор Володимир Фекета
Наступний "Найкращий вчитель України-2021" розповів про досвід викладання на Закарпатті