У ЗІППО обговорили проблеми освіти ромських школярів


Круглий стіл у ЗІППО

24 листопада у Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл „Освіта ромів”, в якому взяли участь директори та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів області, в яких навчаються діти ромської національності.

Відкрив захід Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, який наголосив, що низький рівень освіти ромських дітей хвилює як їхніх батьків, так і представників неурядових організацій, побажав наполегливості та творчого ентузіазму.

Старший викладач гуманітарно-педагогічного коледжу Мукачівського державного університету Ковтун Й.В. ознайомила педагогів з роллю вчителя в оновленій роботі з дітьми ромської народності.

Габода Є.Б., старший викладач Закарпатського угорського педагогічного інституту імені Ференца Ракоці ІІ, розповіла присутнім, що саме вони повинні знати про ромів, акцентувавши увагу на національних особливостях.
Сергійчук Ю.П., методист кабінету освіти національних спільнот Закарпатського ІППО, наголосила на інтерактивному навчанні в умовах багатонаціонального середовища.

Педагогічні працівники Кудрон А.Я., директор Берегівської ЗОШ І-ІІ ст. №7, Кертес Ю.Д., учитель Чопської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Бокшо О.К., Вароді А.О., учителі Великодобронської ЗОШ І-ІІІ ст., Енеді О.Л., учитель Сюртівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського р-ну, Товт Е.О., учитель Сернягнської ЗОШ І-ІІ ст. Мукачівського р-ну поділилися досвідом роботи, розповіли про вирішення робочих моментів.

Учасники обговорили низку важливих питань, зокрема: форми і методи роботи з питань подолання відставання у навчанні учнів ромської національності у 1-4 та 5-9 класах, розробку та видання навчальних посібників для вчителів, організацію та проведення учнівських конкурсів з ромського народознавства.

Інтеграційні процеси в суспільстві завжди вимагають певного рівня освіченості та обізнаності громадян. Говорячи про інтеграцію ромів в українське суспільство, які отримують багато інформації про життя інших національних меншин, ми повинні сприяти процесу вивчення ромської історії та культури представниками інших національностей краю, повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Президент подарував Іршавській школі мистецтв фортепіано (відео)
Наступний В МДУ визначили переможців конкурсу дизайнерів