У ЗІППО розповіли про проект “Інтелект України”


Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, Під час зустрічі в ЗІППО

18-19 жовтня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч координаторів наукового проекту „Інтелект України” зі слухачами курсів підвищення кваліфікації – керівниками навчальних закладів та вчителями початкових класів, – метою якої було ознайомлення з новими підходами до навчання учнів початкових класів.

З вітальним словом до присутніх звернулася науковий консультант проекту Світлана Кириленко, кандидат педагогічних наук, начальник відділу дослідження підготовки вчителів ДНУ „Інституту модернізації змісту освіти” МОН України.

Науковий керівник проекту Ірина Гавриш, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики професійної освіти Харківського педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, розповіла про навчальні плани, які використовують освітні заклади, що беруть участь у проекті „Інтелект України”, презентувала моделі навчання та особливості системи освіти за даною технологією. Наголосила на тому, що навчання включає елементи STEM-освіти – інтегроване навчання за темами на засадах міждисциплінарного (STEM-предмети) та проектного підходів; навчання на основі власних відкриттів; практична спрямованість навчання; посилена увага до вивчення іноземної мови; патріотична спрямованість навчання. Узагальнюючи демонстрацію освітнього проекту, Ірина Гавриш окреслила основні відмінності дидактичної моделі навчання у проекті від традиційної: системна пропедевтика шкільної неуспішності учнів в основній та старшій школі; введення до інваріантної частини навчального плану предмета „Навчаємося разом” (2 год на тиждень); алгоритмізація процесу формування знань, умінь і навичок; розвиток пізнавальних процесів, логічного мислення та творчих здібностей учнів; ціннісне наповнення кожного уроку. Керівник проекту презентувала майстер-клас проведення уроку та тренінги.

Ольга Кіян, координатор проекту „Інтелект України”, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу дослідження підготовки вчителів ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”, ознайомила присутніх з нормативною базою проекту, забезпеченням підручниками та навчальною продукцією. Участь у проекті потребує спеціальної підготовки вчителя початкових класів. У ньому акцентується увага на збереженні здоров’я дітей, спостереження за якими веде медичний працівник, що пройшов спеціальні курси.

За проектом „Інтелект України” працює Ужгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 – ліцей „Лідер” Ужгородської міської ради Закарпатської області. 19 жовтня вчителі-початківці презентували уроки за даною технологією. У роботі круглого столу педагоги детально проаналізували та обговорили новітню методику, повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Президентські стипендії призначили ще сімом юним закарпатцям
Наступний Ужгородські туризмознавці взяли участь у Міжнародному форумі індустрії туризму