Учасники студентського велотабору вже проїхали Закарпаттям 200 км


Учасники студентського велотабору біля Ужгорода
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Поблизу Ужгорода, в рекреаційному комплексі «Дубки», триває молодіжний міжнародний табір із велоспорту, який відбувається в рамках проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство» за фінансової підтримки Норвезького фінансового механізму та уряду Словаччини. Попри те, що час від часу йде дощ, студенти встигли опанувати чотири траси й проїхати майже 200 км за п’ять днів.

Першого ж дня студенти розділилися на дві команди – менш і більш витривалі – та познайомилися зі своїми інструкторами-тренерами. Впродовж тижня з тридцять двома студентами Ужгородського національного та Кошицького технічного університетів займаються досвідчені інструктори – Віктор Погань, Олександра Чундак, Олена Ладані, Георгій Фечов, Крістіан Мінай, Руслан Гак.

За словами тренера, керівника гуртків Закарпатського центру туризму Олени Ладані, насамперед інструктори наголосили на правилах поведінки з велосипедом, навчили, як правильно згрупуватися під час можливих падінь, як рухатися на дорозі тощо.

Також пояснили поведінку в групі: коли їдуть колоною, не переганяти, якщо хтось травмувався чи зламався велосипед, всі зупиняються і допомагають.

Лагодити велосипеди – справа інструкторів, а медичну допомогу надасть супровідний лікар.

«Колону розпочинав і замикав завжди тренер, студенти слухалися і були уважні. Всі траси інструкторам добре знайомі, тому несподіванок не трапилося. На щастя, обійшлося без травм і значних пошкоджень велосипедів», – коментує Олена Ладані.

Щодня після сніданку обирали маршрути й вирушали пізнавати траси та місцеві пейзажі. Ужгородські студенти на велосипедах дісталися комплексу «Дубки», а словацька молодь приїхала машинами, але не пропустила нагоди покататися першого ж дня – влаштувала собі велосипедну прогулянку до Ужгорода.

Впродовж тижня всі разом випробували кілька маршрутів – до Невицького замку, до Анталівців, трасу крос-кантрі, до Воєводина тощо. За словами молоді, попри дощову погоду, лісові траси були сухі, хоч, звісно, не оминали можливості й проїхатися калюжами, перетнути струмок. Особливими випробуваннями були різні підйоми та спуски, кам’яні дороги тощо. Хоч по асфальтованих трасах намагалися не їздити через небезпеку, проте словацькі студенти встигли зауважити, що дороги в Україні з ямами, до чого вони не звикли.

Студент Технічного університету в Кошицях Мирослав Вітек загалом задоволений велотабором.

«Найбільше сподобалися лісові маршрути, Невицький замок і 75-кілометрова велопоїздка до комплексу «Воєводино». Там дуже гарний парк, озеро, і була сонячна погода. Краєвиди майже такі, як і в Словаччині. Велотраси різні – ґрунтові, кам’яні, якщо велосипед якісний, то маршрути дуже добрі», – каже Мирослав після п’ятигодинної поїздки. Серед мінусів назвав дощову погоду на початку тижня. Проте холодно не було. На велосипеді гріються активністю, а в готелі увімкнули опалення, тому умови були комфортними. «Побут у готелі подобається, годують смачно. Вже знайшов нових друзів серед українців», – коментує словацький студент.

Попереду молодь ще чекає фристайл та виставка велотехніки.

Іванка Когутич
Медіацентр УжНУ

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Управління освіти Виноградівщини зобов'язало керівників навчальних закладів опалювати економно
Наступний Викладачі Закарпатської академії мистецтв презентують свої твори на виставці в Ужгороді