Учнів Рахівщини ознайомили з особливостями Карпатського біосферного заповідника


Карпатський біосферний заповідник

2 лютого, у Всесвітній день водно-болотних угідь, на базі Костилівської ЗОШ І-ІІІ ст. з метою екологічного виховання відбулася зустріч учнів 8 класів із завідувачем еколого-освітнього центру «Центр Європи» Карпатського біосферного заповідника Мариною Миколаївною Бироваш та екскурсоводом заповідника Наталією Іванівною Штайгер. За допомогою мультимедійної презентації Н.І.Штайгер коротко ознайомила учнів із історією Карпатського біосферного заповідника та зосередила увагу дітей на завданнях, які стоять перед науковою організацією: охорона природи, екологічна освіта населення, розвиток екотуризму та рекреації.

Учні дізналися про Ромсарську конвенцію, яку уклали 160 країн світу, та її завдання – захист водно-болотних угідь, які забезпечують живі організми прісною водою; фільтрують і очищують воду від токсинів, діоксинів та ряду інших шкідливих речовин; позитивно впливають на зміну погодних умов; є домівкою для розмноження понад 100 тис. видів тварин, птахів, риб; запобігають повеням та протистоять ерозії ґрунтів.

На Закарпатті є п’ять водно-болотних угідь, серед яких і найвище озеро України Бребенескул. Н.І.Штайгер відзначила, що на цей час усі водно-болотні угіддя Закарпаття потребують дбайливого ставлення людей, яке забезпечить відсутність природних катастроф у майбутньому.

Під час лекції учні уважно ознайомилися з поданим матеріалом, тому є надія, що ця зустріч стала ефективним заходом зі збереження закарпатської природи, повідомили в управлінні освіти, молоді та спорту Рахівської РДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній До магістратури УжНУ поки що не вступатимуть через ЗНО
Наступний Олексій Братущак про профспілки: Совок потрібно викорінювати, а не покращувати