Учителі Хустщини ділилися креативними підходами до інтелектуального виховання школярів


Учителі-словесники Хустського району

Випускник XXI століття живе в світі комп’ютерів, Інтернету, в міжнародному інформаційному просторі, і вміння користуватися інформаційними технологіями забезпечує його життєвий успіх. Сучасне життя вимагає і від учителів володіння комп’ютерною технікою. Учитель XXI століття теж повинен знаходити своє місце в світі комп’ютерів та Інтернету. Використовуючи сучасні досягнення ІКТ, педагог повинен готувати навчальні матеріали, конспекти уроків, створювати навчальні посібники, інші творчі матеріали, що так необхідні йому у повсякденній діяльності. Лише таким чином він йтиме у ногу з часом, не відстаючи від своїх учнів. Саме тому згідно з планом РМК Хустської РДА відбулася Творча педагогічна майстерня вчителів української мови та літератури „Традиційні та інноваційні підходи у створенні креативної інтелектуальної особистості на уроках словесності”.

У Творчій майстерні активно представляли свої напрацювання вчителі української мови та літератури Монастирецького НВК „ЗОШ I-III – ДНЗ”.

Після музичного вступу пісні „Моя Україна”, ЗДНВР Марина Іванівна Калин словами М.І. Бонь-Якубишин із вірша „Моє село” зробила представлення навчального комплексу.

Марина Іванівна наголосила, що ми живемо в історично складний та інформаційно насичений час, працюємо над формуванням національної моделі освіти, що є частиною процесу долучення до світового освітнього простору. Сучасна людина, щоб почувати себе в світі комфортно, повинна вчитися постійно, навчання для неї має стати природною і цікавою справою. Тому мета школи – формування цілісної системи універсальних знань, умінь, навичок; виховання в учня здатності діяти та бути успішним у динамічному сучасному суспільстві. Заступник директора зазначила, що це час змін. У калейдоскопі світлин показала, як з роками змінилася сільська школа.

Вона горда, що має честь представляти найкращих свої колег, які беруть участь у цих змінах.

Віршованою мовою презентувала свою майстерність учитель із 35-річним стажем Ганна Юріївна Лемак. Ми заглянули у мовознавчу світлицю словесника, ознайомилися з основними напрямами роботи вчителя, переглянули відео-уривок з уроку „Незакінчене речення”, літературну вікторину, епізод з інсценівки „Дитинство Шевченка”, роботу в гуртках, відео „Щедрування”. Ганна Юріївна поділилася своїми вподобаннями і мріями, якого результату прагне досягти.

Документальний фільм, створений на реальних подіях, продемонструвала під спів солов’я Олена Іванівна Яцьканич, учитель із 13-річним стажем роботи.

Методична скарбничка вчителя багата на ігрові елементи, музичні розминки. Сподобалася всім ранкова програма „Майстерня художнього слова”, в якій – ведуча і гостя – говорили про виразне читання.

Гості Творчої майстерні ознайомилися з роботою вчителя-методиста Мирослави Василівни Ігнатко.

Родзинкою свята стали цигани, які продемонстрували свій дар передбачення, музичні здібності.

Під час підбиття підсумків усі прийшли до висновку, що на зміну папкам з пожовклими листками повинні прийти електронні банки учительських доробок, реалізованих педагогічних інноваційних проектів, творчих напрацювань учителя. І якщо вчитель вважає це можливим, а на наше щире переконання саме так і повинно бути, ці матеріали будуть доступними широкому колу колег. Лише таким чином передовий педагогічний досвід, методичні знахідки, навчальні посібники, створені учителями, будуть приносити не лише можливі перемоги у різноманітних конкурсах, а й бути реально використаними широким педагогічним загалом.

Щоб методична скринька наповнювалася досвідом, учителі району залишили свої побажання на листівках.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять вчителя української мови та літератури та колишнього директора М.С. Бонь-Якубишин.

Заключними були слова методиста РМК Н.М. Подолей, яка зазначила, що Творчa майстерня сприяє підвищенню фахової компетентності, саморозвитку та самореалізації вчителів в опануванні ними ґрунтовних знань з використання інтерактивних методів навчання в сучасній шкільній освіті та інноваційних підходів до впровадження компетентнісно орієнтованої, діяльнісної моделі навчання.

М.І. Гайович, голова РМО вчителів
української мови та літератури,
Хустський р-н
ЗІППО

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти Ужгородського торговельно-економічного колледжу вивчали секрети професії в дегустаційній залі
Наступний У Великому Березному обговорили проблему насильства у школі