Ужгородські програмісти вибороли Кубок Векуа та приз імені Івері Прангишвілі


Учасники зі змагального майданчика в Ужгороді
Учасники зі змагального майданчика в Ужгороді

У суботу, 26 травня, пройшов індивідуальний тур Міжнародної олімпіади з програмування «Кубок Векуа». У ньому взяли участь учні та студенти з Грузії, Вірменії, Азербайджану та України, а також студенти Московського фізико-технічного інституту, які приїхали на змагання безпосередньо до Тбілісі.

В Україні змагання відбуваються на чотирьох базових майданчиках – в Ужгороді, Харкові, Одесі та Вінниці. Координатором цього змагання в Ужгороді був завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського університету Олександр Міца. Крім команд УжНУ, на ужгородському майданчику приїхали позмагатися студенти та команди Національного університету “Львівська політехніка” та Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка.

За результатами індивідуального змагання, у якому на всіх майданчиках змагався 101 учасник, абсолютне перше місце виборов аспірант 1 року навчання спеціальності “Комп’ютерні науки” Ужгородського університету Євген Задорожній. І, як відзначив директор цього заходу, професор Грузинського технічного університету Темурі Заркуа, – у малого Кубка Векуа тепер новий володар, через посольство України в Грузії нагороду буде передано в Україну. Минулого року Євген виступив також на високому рівні і був одним із перших і дуже близько до завітного Кубка.

Адальберт Макарович із тренером Сергієм Оришичем
Адальберт Макарович із тренером Сергієм Оришичем

Найкращим серед школярів став учень 11 класу класичної гімназії Ужгорода Адальберт Макарович, йому буде вручено приз імені Івері Прангишвілі, який також швидко доправлять до Ужгорода. З 12 по 19 червня цього року в Кременчуці будуть проходити відбірково-тренувальні збори з підготовки до Міжнародної олімпіади з інформатики, яка відбудеться в Японії. Адальберт буде одним із дев’яти учнів, які виборюватимуть право потрапити в завітну четвірку збірної України. Тож побажаємо цьому дуже талановитому ужгородцеві повторити минулорічний шлях Станіслава Томаша – пройти у склад збірної та вибороти призове місце на Міжнародній олімпіаді з інформатики!

Євген Задорожній робить розбір задач
Євген Задорожній робить розбір задач

Недільні ж командні змагання були менш успішними. Команда Євгена Задорожнього виборола четверте місце, а Адальберт Макарович (він виступав і тут одноосібно) виборов 16 місце в загальному заліку серед 78 команд.

Приємно, що Ужгород і надалі залишається одним із центрів олімпіадного програмування. Бажаємо нашій айтішній спільності подальших здобутків – не зупинятись на досягнутому!

Таблиця індивідуальних результатів:

Загальні результати змагань:

Адальберт Макарович за роботою
Адальберт Макарович за роботою
Євген Задорожній недавно повернувся з фіналу Чемпіонату світу в Китаї
Євген Задорожній недавно повернувся з фіналу Чемпіонату світу в Китаї
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти історичних спеціальностей УжНУ захищали свої наукові доробки
Наступний На методичному семінарі в УжНУ історики обговорили досвід освітніх реформ в Естонії