Ужгородські школярі та екологи врятували білого лелеку (фото)


ЗОЕНЦ - врятували лелеку

У результаті тривалої тісної співпраці Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді спільно з Ужанським національним природним парком здійснено неабияку добру справу – врятовано від неминучої загибелі молодого білого лелеку, який восени разом з іншими птахами чомусь не відлетів у теплі краї.

Спочатку птаха прихистили у себе жителі с. Ставне, яке знаходиться на Великоберезнянщині. Місцеві жителі старанно підгодовували самотнє лелеченя, але на зиму вирішили доручити догляд і опіку еколого-натуралістичному центру, адміністративний і педагогічний склад якого має вагомий досвід роботи з різноманітними тваринами (опіка, годівля та ветеринарний догляд).

Таким чином, лелека потрапив до ЗОЕНЦ наприкінці листопада і провів тут майже п’ять місяців. Протягом цього часу педагоги навчального закладу спільно зі своїми вихованцями доглядали і підгодовували птаха різноманітною дрібною здобиччю: дощовими хробаками, комахами, рибою тощо.

На початку квітня, з настанням теплої сонячної погоди лелека повернувся на свою батьківщину – місце свого народження. Поверненню птаха зраділи мешканці с. Ставне, адже вони переживали за його долю протягом всього періоду перебування у навчально-виховному закладі.

Урятований лелека

Майже одночасно з лелекою відпустили на волю лебідя, який так само, як і лелека, протягом довгих зимових місяців був на утриманні еколого-натуралістичного центру. Напередодні їх випуску здійснювалося кільцювання з метою подальших орнітологічних досліджень різних аспектів життя диких птахів у природі: міграції, харчування, тривалості життя та інших популяційних досліджень. Гуртківці дитячої екологічної відеостудії „Дивосвіт” під керівництвом педагогів зафіксували всі ці події, створили відеорепортажі, трансляція яких здійснюється на обласному державному телеканалі „Тиса-1”.

На жаль, з кожним роком все більше птахів зменшуються за чисельністю, поширенням, багато з них стають рідкісними або зовсім зникають на великих територіях. Зокрема, дуже багато лелек гине, сідаючи на лінії електропередач з високою напругою. Не вгамовуються і браконьєри – на ставках і озерах часто стріляють лебедів і лелек, руйнують гнізда з пташенятами.

Шануйте світ навколо себе, помічайте його красу. Хай у вашому житті якомога частіше лунає лелечий клекіт.

Г.Й. Бурак,
методист інформаційно-методичного відділу ЗОЕНЦ, ЗІППО

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді вшанували пам'ять жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС
Наступний Держзамовлення: Кабмін відправить гроші за абітурієнтом