УжНУ провів публічні торги держзакупівель через систему «Prozorro»


Prozorro - УжНУ

Ужгородський національний університет взяв участь у пілотному проекті електронної системи публічних закупівель Prozorro. Створена з ініціативи громадських організацій, IT-компаній і комерційних електронних майданчиків та при підтримці державних органів України, система «Prozorro» має на меті прозоре та ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників, повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Через «Prozorro» здійснюються так звані допорогові закупівлі (вартістю менш як 200 тис. грн для товарів, послуг і 1,5 млн грн – для виконаних робіт). Процедура купівлі-продажу за системою «Prozorro» полягає в тому, що замовник подає інформацію про необхідний товар, а постачальник надає власну пропозицію. У форматі аукціону проводяться торги за 3-ма раундами, під час яких ціна знижується. До завершення процедури не видно, хто є постачальником. Виграє той постачальник, який пропонує найнижчу ціну за товар. Залежно від поданого постачальником пакету документів замовник має право вирішувати, чи варто підписувати договір.

УжНУ долучився до проекту і розпочав із закупівлі найпростішого, але завжди необхідного в університеті – офісного паперу формату А4 та А3. Загальна сума закупівлі склала 31 044 грн. У майбутньому університет планує розширити асортимент товарів та активніше використовувати систему «Prozorro».

«Тим паче, що Верховна Рада України прийняла закон «Про публічні закупівлі», який  є масштабуванням пілотного проекту електронних закупівель системи ProZorro та забезпечує поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року у 2 етапи: з 1 квітня – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня – для решти замовників», – пояснив проректор УжНУ Олександр Рогач.

Оксана Пітра

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Випускникам Мукачівського університету вручили дипломи
Наступний Закарпатський ІППО реалізує українсько-словацький проект