В “Арніці” на Воловеччині учнів ознайомили з історією Карпатської України


Арніка

Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Виноградівського та Воловецького районів, які відпочивають у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”, в рамках заходів до 78-ї річниці проголошення Карпатської України та 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років було проведено тематичну лекцію з переглядом документального фільму „Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939”.

16 березня 2017 року відділом організаційно-масової роботи Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (завідувач відділу Леник Андріанна Йосипівна) були підготовлені матеріали щодо відзначення цих подій.

Андріанна Йосипівна надала дітям інформацію про роль проголошення 15 березня 1939 року незалежності Карпатської України у боротьбі за власну державність. Актуальність цієї теми очевидна, оскільки не так давно на крихітній частині розділеної тоді між різними державними утвореннями української землі, здійснилася заповітна мрія українців – створення своєї держави.

Увага учнів була зосереджена на ключових пам’ятних подіях. Зокрема, діти дізналися про те, що, по-перше, українці на Закарпатті були першими у міжвоєнній Європі народом, який не змирився з анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав; по-друге, безпосередньо перед початком та впродовж всієї Другої світової війни українські землі перебували в епіцентрі подій. За відсутності власної держави українці часто були змушені воювати за чужі інтереси. Тому Друга світова війна стала однією з найбільших трагедій в Україні у ХХ столітті. Лише в структурах українського визвольного руху, зокрема, у Карпатській січі та Українській повстанській армії, вони мали можливість боротися за незалежність.

По-третє, у контексті сучасних подій Карпатська Україна – важливий етап розвитку українського визвольного руху, приклад прагнення українців до розбудови власної державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах.

Також діти мали нагоду подивитися документальний фільм „Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939”, поставлений режисером Тарасом Химичем.

Стрічка є новою спробою усвідомлення історичної ролі Закарпаття для України та Центрально-Східної Європи. Це епічна розповідь про історію розвитку й становлення цього мальовничого куточка України. Адже багатонаціональний край в минулому неодноразово ставав причиною воєн і геополітичних конфліктів.

Виховання майбутнього покоління на прикладах історичного минулого рідного краю та Української держави, знання героїчних сторінок боротьби за власну незалежність – запорука усвідомленого підходу до розуміння своєї значущості як народу, нації. А такі зустрічі сприяють формуванню громадянської позиції та власного бачення історичного розвитку, виробленню уміння самостійної оцінки подій та вчинків окремих постатей в конкретних історичних умовах, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній ЗНО з російської мови на Закарпатті складатимуть тільки 39 осіб
Наступний Гриневич наказала провести в Ужгороді всеукраїнські олімпіади з угорської та румунської за спонсорські кошти