В Ужгороді навчають української мови тимчасово переміщених осіб (відео)


Заняття з вдосконалення української мови проводять в Ужгороді. До них долучилися 120 людей, розповіла співорганізаторка курсів Ірина Даньків.

Заняття розраховані на людей, які розмовляють російською мовою, але хотіли б вдосконалити свої знання української. Проводять їх для дітей та дорослих. В ужгородській школі №2 організували курси для людей від 50 років.

В ужгородській школі №2 двічі на тиждень: у понеділок та середу проходять курси з вивчення української мови. Навчає української Анна Балега. У неї учні віком від п’ятдесяти років.

“В групі 10 людей. Це всі тимчасово переміщенні особи з різних куточків. Розмовляємо, крім того, вчимося навчатися самостійно – освоїли деякі такі застосунки, де можна вчитись самостійно української. Оскільки сказати скільки триватиме цей курс, я сказати не можу, тому що люди прагнуть додому і в кого виходить, в кого є така можливість вони збираються повертатися додому”, — каже викладачка.

П’ятдесяти дев’ятирічна Тетяна Мельниченко приїхала з Дніпра 5 березня. Жінка вирішила долучитися до курсів з вивчення української мови.

“Я навчалась при Радянському союзі, українську мову принижували, а зараз треба її знати, просто треба. Мову розумію і розуміла, спілкуватись мені дуже важко, я вже легше знаходжу слова, я вже знаходжу що сказати. Дуже подобається, і дуже це потрібно, і не треба нам, щоб нас Путін “соотечествинниками” щитал. Мову потрібно знати”, — розповіла жінка.

Курси запрацювали два тижні тому. Залучили до них одинадцять вчителів. Проводять уроки також дистанційно. Заняття триває годину.

Співорганізаторка курсів Ірина Даньків каже: “Центр професійного розвитку педагогічних працівників Ужгорода та разом з управлінням освіти міської ради зініціювали цей проєкт, який називається «навчаємось української разом». Під час реєстрації ми зі своєю командою діли групи відповідно до їхніх запитів. На сьогодні ми маємо 4 групи офлайн та і сім груп онлайн”.

Наразі до курсів долучилися 120 людей. За словами Ірини Даньків, більшість це тимчасово вимушені переселенці, долучаються до занять й іноземці, повідомило Закарпаття онлайн.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородський університет готується поселяти переселенців з інших регіонів України
Наступний Ужгородські та київські айтівці проводять змагання для популяризації науки серед молоді