В Ужгороді працюють 2 цілодобові садочки


24 години на добу в садочку: практика дошкільних навчальних закладів у режимі нон-стоп стає популярною в Ужгороді.

В обласному центрі цілодобово працюють два садочки: ДНЗ № 18 і ДНЗ № 40. В останньому не обов’язково залишати малечу на ніч, зате можна забрати пізніше, ніж з інших садочків. Хоча майже половина діток не ночує.

Цей садочок доступний для загалу, тут нині діють 4 групи, одна з них ясельна, виховується 106 діток. Доба перебування дітей у садочку коштує батьками 21 грн 50 коп.

Марія Ворожильник, завідувачка Ужгородського ДНЗ № 40, каже:

Марія Ворожильник
Марія Ворожильник, завідувачка Ужгородського ДНЗ № 40

Цілодобовий садочок для батьків тих, які працюють у другу зміну або працюють увечері допізна. У нас кількаразове харчування, на сьому годину приходять нічні – це лише помічники вихователів.

До ночі в садку малеча звикає по-різному, хоча які б не були завантажені батьки, – надовго своїх дітей не залишають. І додають: перед тим, як залишити малюка на ночівлю вперше, потрібно його правильно налаштувати.

Зоряна Соколова
Зоряна Соколова, практичний психолог

“Треба розмовляти з дитиною й озвучити те, що вона переночує, сказати, коли її заберуть. Звичайно, попередити вихователя, обговорити з ним, щоб вихователь про це знав. У будь-якому випадку це буде стресова ситуація, дитина поплаче. Але коли вона буде знати чітко, – тоді сльози закінчаться швидше”, – радить практичний психолог Зоряна Соколова.

Син Мар’яни Уманської вчиться вже в старшій групі садочка. Заклад відвідує з трьох років. Мама пояснює: так набагато простіше, особливо якщо робочий графік батьків ненормований.

Мар'яна Уманська, мама дошкільняти
Мар’яна Уманська, мама дошкільняти

“Наш син ходить в цей садочок і ми з ним дуже задоволені, тому що з чоловіком працюємо допізна і можемо спокійно прийти у 8, 9 вечора і забрати сина. На ніч ми ще жодного разу не залишали, бо не було й потреби такої, і якось шкода дитину залишати”, – каже Мар’яна Уманська.

А от дітки, які виховуються у цілодобовому садочку № 18, потрапляють сюди за направленням лікаря: це заклад санаторного типу і малеча тут тубконтактна (це означає, хтось із їхніх родичів хворий на туберкульоз). Тепер у садочку 110 вихованців, але у режимі нон-стоп працює тільки одна група, яку відвідують 17 дітей. Діти тут фактично оздоровлюються, їх направляють у заклад на один рік. А через те, що садочок санаторного типу, дітки тут перебувають безкоштовно, звикають до нового місця за кілька тижнів.

Ганна Колодій, завідувачка ДНЗ № 18, каже:

Ганна Колодій
Ганна Колодій,  завідувачка ДНЗ № 18 м. Ужгорода

Хочу звернути увагу на те, що дітки наші здорові, вони тут тільки оздоровлюються, мають хороше харчування, вітаміни, догляд. Через рік наш лікар аналізує, всім діткам робиться манту, за його результатами оцінюється стан здоров’я дитини, чи потребує далі ця дитинка перебування в нашому садочку.

Ситуація з кількістю місць і в цілодобових садочках, і у звичайних схожа: місць не вистачає всюди. У середньому на 100 місць у дитсадках претендує 150 діток. Заповнені й цілодобові. А от віддати дитину в цілодобову групу на день чи два не можна: за дитиною доглянуть цілодобово лише тоді, якщо дитина на постійно записана в такий садочок, повідомили журналісти телеканалу Sirius.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Для ужгородських педагогів провели тренінг із фінансової грамотності
Наступний У відділах освіти при місцевих адміністраціях пропонують провести скорочення працівників