В Ужгороді презентували історичний детектив про Шевченка


Днями в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація роману письменника, журналіста, драматурга Олександра Гавроша«Донос». Оскільки Тарас Шевченко – один із головних героїв цієї драматичної історії, то представлення провели напередодні шевченківських днів.

Олександр Гаврош
Олександр Гаврош

Роман, що побачив світ у київському видавництві «Академія», присвячений драматичній темі долі учасників Кирило-Мефодіївського братства. Дія подана крізь призму доносу студента Олексія Петрова, який зламав долю Шевченку, Кулішу, Костомарову та іншим.

Михайло Рошко

До теми Кобзаря ужгородський автор вперше звернувся напередодні 200-ліття Тараса Григоровича, взявши участь у конкурсі кіносценаріїв. Тоді «Історія одного доносу» Олександра Гавроша посіла друге місце. Проте автор не охолов до генія із голлівудською біографією й написав відтак п’єсу «Щоденник рядового Т.», яку втілив студентський театр Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого під керівництвом режисера Євгена Нищука (нині міністр культури України).

««Донос» – це одна з перших спроб поставити Шевченка в центрі історичного детективу. Слід розуміти, що писати про Шевченка художній твір – це певною мірою самогубство. Адже він набув у національному іконостасі статус головного святого. Тому небезпечно із забронзовілого монумента витесувати живу людину, котра має і плюси, і мінуси. Зрештою, як і кожен з нас», – пояснює Олександр Гаврош, чому взявся за написання роману.

Презентація викликала чималий інтерес, були розкуплені всі книжки. Дехто навіть уже прочитав роман і поділився враженнями. Зокрема, декан факультету іноземної філології Михайло Рошко, викладач кафедри туризму та міжнародних комунікацій Оксана Панько, а професор Сергій Федака встиг написати й відгук на книжку.

Студентки І курсу відділення журналістики Алла Ревай та Діана Магоч,
фото авторок та ЗОНУБ ім. Ф. Потушняка
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Славіст із Австрії Міхаель Мозер прочитав лекцію в УжНУ
Наступний В ужгородській школі діє гурток із робототехніки (відео)